حماس اسرائیل را به نقض آتش بس 72 ساعته متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه فلسطینی حماس، اسرائیل را به نقض آتش بس 72 ساعته ای که قرار بود طبق توافق صورت گرفته از صبح شنبه آغاز شود، متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فوزی برهوم سخنگوی حماس در این باره گفت: «این اشغالگران اسرائیلی بودند که آتش بس را نقض کردند. مقاومت فلسطینی برپایه تفاهم های صورت گرفته که حق دفاع از خود را برایش محفوظ دانسته، عمل کرد. اکنون از همه جهان می خواهیم برای متوقف کردن کشتار مردممان مداخله کند.»

سامی ابو زهری یکی دیگر از سخنگویان حماس نیز گفت مطرح کردن بهانه به اسارت گرفتن یکی از سربازها برای آغاز حملات به نوار عزه تلاشی است از سوی اسرائیل برای عقب نشینی از آتش بس و پوششی است برای «کشتارهای وحشیانه ای» که در رفح انجام می دهد.

آتش بس 72 ساعته میان اسرائیل و فلسطینی ها در نوار غزه، تنها 90 دقیقه پایدار بود. پس از آن اسرائیل در نامه ای به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که آتش بس پایان یافته است.
اسرائیل همچنین از سر گیری حملات خود را به نوار غزه اعلام کرد. بهانه اسرائیل برای همه این ها، به اسارت گرفته شدن یکی از سربازهایش توسط فعالان فلسطینی است.
بنا به اعلام وزارت بهداشت فلسطین، در نتیجه حملات روز شنبه اسرائیل به نوار غزه، دستکم 62 فلسطینی کشته و بیش از 220 تن دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید