.
.
.

سران اسرائیل: جنگ غزه تا پیش از منهدم کردن تونل ها متوقف نمی شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، دوشنبه 28 ژوئیه در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اسرائیل پیش از ویران کردن تونل های ساخته شده توسط گروه های فلسطینی، عملیات نظامی خود را ددر نوار غزه متوقف نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نتانیاهو افزود: «به فعالیت خود در غزه ادامه می دهیم، با روزهای سختی روبرو هستیم.» او افزود که «خلع سلاح غزه باید بخشی از هر راه حلی برای بحران باشد.»

نخست وزیر اسرائیل ادامه داد: «روز سخت و دردآوری پشت سر گذاشتیم.. ما نیاز به یک حمله طولانی مدت داریم، به حرکت خود به صورت قدرتمند و سری تا پایان ماموریتمان ادامه می دهیم.»

اسرائیل روز دوشنبه به کشته شدن 9 نظامی خود در غزه اعتراف کرد.

از سویی موشه یعلون وزیر دفاع اسرائیل در این کنفرانس خبری گفت که اسرائیل، به جنگ خود ادامه خواهد داد تا به حماس بفهماند وضعیت تغییر کرده است.

یعلون حماس را به استفاده از مراکز غیر نظامی برای شلیک موشک به سمت اسرائیل، متهم کرد.

او افزود که عملیات در غزه، به صورت طولانی مدت ادامه خواهد یافت. او همچنین به تلاش برای پایبندی به قانون بین المللی در سایه به گفته او «اوضاع پیچیده داخل نوار غزه» اشاره کرد.

در این کنفرانس خبری مشترک، بینی گانتس رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل نیز حماس را به بمب گذاری در منازلی متهم کرد که فلسطینی ها پس از هشدار اسرائیل، آن ها را ترک می کنند.

پیش از این کنفرانس خبری، نتانیاهو گفته بود که بیانیه شورای امنیت که خوستار آتش بس در غزه است، نیاز اسرائیل به امنیت را تامین نمی کند.
15
کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد، بامداد یکشنبه در نشست فوق العده ای در نیویورک، از اسرائیل و حماس خواستند «آتش بس کامل» به اجرا بگذارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم