فوری

پخش زنده

ویدیو..تخریب محله ای در غزه توسط اسرائیل در یک ساعت

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

اسرائیل در آخرین ساعتی که قرار بود پس از آن آتش بس در غزه برقرار شود یک منطقه مسکونی را در بیت حانون با خاک یکسان کرد. به طور همزمان صدای انفجار ناشی از آتشباری توپخانه علیه شجاعیه در شرق غزه نیز شنیده شد.

پیشتر، در اثر بمباران منطقه شجاعیه توسط ارتش اسرائیل 72 تن شهروند فلسطینی کشته و صدها تن دیگر زخمی شده بودند . موشه یعلون وزیر دفاع اسرائیل در توجیه این اقدامات گفته است که انجام این عملیات برای عقب نشینی ارتش و تخلیه اجساد سربازان کشته شده و مجروحان ضروری بود.

پس از برقراری آتش بس انسانی 12 ساعته، وسعت ویرانی و عمق فاجعه به وجود آمده در نتیجه حملات و بمباران دوهفته ای اسرائیل علیه نوار غزه که قربانیان اولیه آن غیرنظامیان بودند، نمایان شد.

اما برای مردم غزه که خود به صور مختلف شاهد این ویرانی ها بوده اند، این فاجعه بسیار هولناک است.

در ساعات اولیه برقراری آتش بس برای مردم غزه مشخص شد که محله های مسکونی به طور کامل با خاک یکسان و شمار زیادی از منازل مسکونی به ویرانه تبدیل شده است.

در طی سه هفته بمباران غزه توسط اسرائیل، ساختمان ها و زیر ساخت های این بخش از فلسطین یا نابود شده ویا به شدت صدمه دیده است . شهروندان غزه تلاش می کنند تا از برقراری آتش بس برای بیرون آوردن باقیمانده وسایل شخصی خود از زیر آوار بهترین استفاده را بکنند .


تبلیغات

برگزیده های کاربران