.
.
.

4689 کشته و زخمی در حملات 16 روزه اسرائیل به غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش العربیه، وزارت بهداشت فلسطین، بامداد چهارشنبه 23-7-2014 اعلام کرد براساس آخرین آمار 16 روز حملات هوایی، زمینی و دریایی ارتش اسرائیل به نوار غزه 639 شهروند فلسطیمی کشته و 4050 تن دیگر زخمی شده اند.

براساس این گزارش 13 تن بامداد امروز در بمباران اسرائیل جان باختند.

وزارت بهداشت فلسطین تاکید کرد به علت شرایط ناامن حاکم بر نوار غزه دادن آمار دقیق ممکن نیست چون هر لحظه یک زخمی جان می بازد.

دکتر "اشرف القدره" سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: "به علت حملات جنگنده‌ها، توپخانه‌ها و قایق‌های جنگی اسرائیل به مناطق مختلف نوار غزه، تا صبح امروز شمار کشته شدگان به 639 نفر از جمله 162 کودک و 78 زن رسید و دست‌کم 4050 تن مجروح شده اند."

وی افزود: "در حملات بامداد امروز اسرائیل به اردوگاه خان یونس در جنوب نوار غزه سه تن کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند". پیش از این کشته شدن "وسام علاء النجار" 17 ساله یک شهروند جوان فلسطینی از خان یونس گزارش شده بود.

اسرائیل از هفتم ژوئیه عملیات نظامی موسوم به «صخره سخت» را علیه نوار غزه آغاز کرده که دامنه این عملیات از پنجشنبه گذشته با حمله زمینی به این منطقه فلسطینی تشدید شده است.

طبق اعلام منابع فلسطینی، در جریان حملات شدید اسرائیل به مناطق مختلف نوار غزه، 1090 منزل مسکونی تخریب و به بیش از 18070 منزل مسکونی دیگر خسارت‌های جزئی وارد شده است.

از سوی دیگر، با توجه به اذعان منابع رسمی اسرائیل، از آغاز عملیات نظامی علیه نوار غزه، 29 اسرائیلی از جمله دو غیرنظامی کشته و بیش از 435 تن دیگر از آنها زخمی شده‌اند.

مقامات آمریکایی، فلسطینی، اسرائیلی و مصری امروز چهارشنبه 23-7-2014 در قاهره برای برقراری آتش بس میان اسرائیل و حماس در حال مذاکره و رایزنی هستند.

حمله سرائیل به مدرسه "انروآ" یا همان سازمان پناهندگان فلسطینی ملل متحد که خانواده بسیاری از فلسطینیان در آن پناه برده بودند، ده ها کشته برجای گذاشت.