.
.
.

نماینده سعودی در سازمان ملل: عملکرد اسرائیل در غزه یک جنایت جنگی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله المعلمی نماینده پادشاهی سعودی در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه 23-7-2014 در نطقی به جامعه بین الملل هشدار داد که "فریب" ادعای اسرائیل را نخورد.

المعلمی افزود: "آنچه اسرائیل در غزه مرتکب می شود برای دفاع از شهروندانش در برابر موشک های حماس نیست بلکه یک جنایت جنگی شرم آور است".

در همین حال ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد با اشاره به کشته شدن شمار زیادی از غیر نظامیان در نوار غزه، اعلام کرد که جامعه بین الملل به وظیفه خود یعنی حفاظت از غیر نظامیان در زمان جنگ عمل نکرده است.

نماینده فلسطین در سخنان خود تصاویر50 کودکی را که در بمباران جنگنده های اسرائیلی در غزه کشته شده اند نشان داد.

وی در حالی که اشک از چشمانش سرازیر می شد، گفت: "این تصاویر قربانیان فلسظینی است که اغلب آنها کودک هستند. این تعداد قربانیان تنها آمار نیستند بلکه انسانند که کشته شدند".

ریاض منصور افزود: "جامعه بین المللی در انجام وظیفه خود برای حفاظت از غیرنظامیان در زمان جنگ موفق نبود و نتوانست این قانون را بر اسرائیل تطبیق کند".

نماینده فلسطین در پایان سخنان خود از شورای امنیت خواست تا با صدور قطعنامه ای از ادامه تجاوز اسرائیل به غزه جلوگیری کند و به محاصره این بخش از سرزمیت فلسطینی ها پایان دهد.

وی افزود :"تلاش های کشورهای مختلف برای آتش بس نباید باعث شود که شورای امنیت از انجام وظایف خود برای متوقف کردن کشتار زنان و کودکان بی گناه شانه خالی کند. شورای امنیت وظیفه دارد که برای تضمین حفاظت از مردم فلسطین اقدام کند".

پس از سخنان ریاض منصور نماینده فلسطین،دیوید رویت، معاون نماینده اسرائیل در سازمان ملل گفت: " اسرائیل از کشته شدن شماری از غیر نظامیان در غزه متاسف است و برای جلوگیری از آن تلاش زیادی کرد اما حماس با بکاری گیری غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی باعث کشته شدن آنها می شود".

این در حالی است که بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل، روز سه شنبه نسبت به توقف درگیری میان اسرائیل و حماس در آینده بسیار نزدیک ابراز امیدواری کرد.

در همین راستا جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز روز سه شنبه در قاهره، پس از آنچه که مذاکرات سازنده با مقامات مصری خواند، از حماس خواست برای پایان درگیری با اسرائیل وارد مذاکره شود.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در گیری میان اسرائیل و شبه نظامیان حماس در نوار غزه تاکنون موجب کشته شدن 639 فلسطینی و 30 سرباز اسرائیلی شده است.