.
.
.

بمباران فلوجه تاکنون 609 کشته برجای گذاشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع بیمارستان عمومی شهر فلوجه در عراق روز چهارشنبه 23-7-2014 در گزارشی، از کشته شدن 609 تن از غیر نظامیان در بمباران مناطق مسکونی به وسیله بشکه های حاوی مواد منفجره ارتش مالکی طی چند ماه گذشته خبر دادند.

در این گزارش آمده است که بیش از 2067 تن نیز که اغلب آنان را کودکان و زنان تشکیل می دهند، در بمباران بی هدف جنگنده های مالکی زخمی شدند.

شهر فلوجه پیش از حمله هوایی و زمینی نیروهای مالکی به آن دارای 550 مسجد بود. به همین دلیل فلوجه در میان عراقی ها به شهر مساجد معروف است. حملات هوایی و زمینی نیروهای مالکی به این شهرتاکنون منجر به ویران شدن بیش از 170 مسجد شده است.

در همین حال مرکز پژوهش های استراتژیکی شهر فلوجه در گزارشی اعلام کرده که از زمان آغاز بحران در ابن شهر تاکنون بیش از 200 خانه کاملا با خاک یکسان شده است. طبق این گزارش همچنین 400 خانه، 250 مغازه و 15 ساختمان حکومتی و 2 ایستگاه تولید برق نیز به طور جدی آسیب دیده اند.

طبق گزارشی که مهندس بشیر عیاده یکی از اعضای مرکز استانداری الانبار ارائه داده، از زمان آغاز اعتراضات علیه نوری مالکی تاکنون، زیان های رسیده به اموال عمومی از قبیل پارک ها، بیمارستان ها، ساختمان های دولتی، شرکت های تجاری و صنعتی در این استان، بیش از 900 میلیارد دینار عراقی برآورد شده است.

فلوجه اولین شهری بود که علیه سیاست های "فرقه گرایانه" نوری مالکی قیام کرد. این شهر در 60 کیلومتری شمال غرب شهر بغداد پایتخت عراق واقع شده است. تعداد جمعیت این شهر 700 هزار نفر برآورد شده است.