.
.
.

۷۵ عضو داعش خود را تسلیم ارتش آزاد سوریه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:


حدود ۷۵ نفر از اعضای گروه دولت اسلامی موسوم به «داعش»، سه شنبه 22 جولای، پس از چهار روز محاصره در منطقه یلدا در حومه دمشق خود را تسلیم ارتش آزاد سوریه کردند.

«داعش» گروهی اسلامگرا است که مناطق وسیعی را در عراق و سوریه، به تصرف خود در آورده است. این گروه در مناطق تحت تصرف خود، برپایی خلافت اسلامی اعلام کرده است.

این گروه پیش از اقدام به تصرف مناطقی در شمال عراق و اعلام خلافت، با گروه های اسلامگرا و غیر اسلامگرای مخالف دولت بشار اسد، درگیر بود. عمده مناطق تصرف شده توسط این گروه در سوریه، مناطقی بود که پیشتر توسط ارتش آزاد سوریه کنترل می شد.

برپایه گزارش العربیه، اعضای تسلیم شده «داعش» از سوی هیئتی شرعی، مورد بازجویی قرار گرفتند. عملیات تسلیم شبه نظامیان داعش، با وساطت گروه النصره صورت گرفت.

النصره شاخه القاعده در سوریه است که با گروه داعش، در نبرد است.

روز پنج شنبه گذشته پس از بازداشت شماری از رهبران گردان های «جیش الاسلام» و «اتحاد اسلامی» از سوی داعش ، درگیری شدیدی میان این گروه از یک سو و ارتش آزاد سوریه و گروههای اسلامگرای مخالف اسد از سوی دیگر،آغاز شد.

تا زمان تهیه این گزارش ، هنوز شمار زیادی از اعضای گروه داعش که تعداد آنها به ۳۰۰ نفر برآورده می شود ، در محله حجر الاسود منطقه یلدا ، به درگیری با ارتش آزاد ادامه می دهند و حاضر به تسلیم شدن نیستند.