.
.
.

شمار کشته شدگان فلسطینی در نوار غزه از 508 نفر تجاوز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دستکم 508 فلسطینی از زمان آغاز دور تازه خشونت ها میان اسرائیل و فلسطینی ها در نوار غزه کشته شدند.

اکثر کشته شدگان غیر نظامی هستند و بیش از 140 نفر از آن ها روز یکشنبه 20 ژوئیه، جان خود را از دست دادند. این روز خونبارترین روز در جریان تنش اخیر به شمار می آید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد روز دوشنبه در بمباران اردوگاه النصیرات در مرکز غزه، یک فلسطینی کشته شد.

او افزود: «جنازه 16 تن از کشته شدگان از زیر آوار منزل خانواده ابو جامع در شرق خان یونس بیرون آورده شد. بدین ترتیب شمار کشته شدگان این خانواده به 25 نفر می رسد.»

القدره پیش از این اعلام کرده بود که در جریان بمباران توپخانه ای منزل خانواده ابو جامع در شمال رفح، 9 نفر کشته شدند که چهار نفر از آن ها کودک هستند.

در 24 ساعت گذشته، دستکم 13 سرباز اسرائیلی از تیپ نخبه گولانی در عملیات غافلگیر کننده گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی گروه فلسطینی حماس، کشته شدند. بدین ترتیب شمار نظامیان کشته شده اسرائیلی از 18 نفر تجاوز می کند.

یکشنبه در محله الشجاعیه در شرق نوار غزه، دستکم 72 فلسطینی کشته شدند که اکثر آن ها زن و کودک هستند. حملات نظامیان اسرائیل به این محله شامگاه یکشنبه آغاز شد و تا شامگاه یکشنبه ادامه یافت. در این حملات دستکم 400 فلسطینی نیز زخمی شدند.

اسرائیل می گوید که در پیامی صوتی از ساکنان محله الشجاعیه خواسته بود خانه های خود را رها کرده و به مناطق دیگر بروند.