.
.
.

حماس: 10 سرباز دیگر اسرائیلی را کشتیم..اسرائیل: 7 سرباز کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی گروه فلسطینی حماس اعلام کردند دوشنبه 21 ژوئیه در عملیاتی، 10 تن دیگر از نیروهای نظامی اسرائیل را کشتند.

ارتش اسرائیل عملیات گردان های عز الدین قسام را تایید کرد اما تاکید کرد 7 تن از سربازانش کشته شدند.

به گزارش خبرگزازی رویترز، گردان های عز الدین قسام اعلام کردند عملیات علیه نظامیان اسرائیلی در نزدیکی محله الشجاعیه در شرق نوار غزه صورت گرفته است. بنا بر این اعلام، تمام نیروهای قسام که در این عملیات شرکت کرده بودند، سالم به مواضع خود بازگشتند.

محله الشجاعیه یکشنبه روز خونباری را پشت سر گذاشت. در نتیجه حملات ارتش اسرائیل، حدود 80 نفر از ساکنان این محله کشته شدند که بسیاری از آن ها زن و کودک هستند.

پس از اعلام گردان های عز الدین قسام، سخنگوی ارتش اسرائیل، کشته شدن 7 سرباز اسرائیلی را تایید کرد. بدین ترتیب شمار سربازان اسرائیلی که تل آویو کشته شدن آن ها را تایید کرده است، به 25 تن رسید.

یکشنبه گردان های عز الدین قسام در عملیاتی غافلگیر کننده، 13 سرباز اسرائیلی را کشتند.

14روز از آغاز تنش میان اسرائیل و فلسطینی ها می گذرد. بیش ار 540 فلسطینی ساکن نوار غزه در این مدت کشته شده اند که اکثر آن ها غیر نظامی هستند.

تنش اخیر در پی پیدا شدن جنازه سه جوان اسرائیلی آغاز شد که در کرانه باختری رود اردن ربوده شده بودند. اسرائیل حماس را که کنترل نوار غزه را بر عهده دارد، به دست داشتن در این حادثه متهم می کند. حماس این اتهام را رد کرده است.