.
.
.

گردان های عزالدین قسام 14 سرباز اسرائیلی را به قتل رساندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گردان های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، در ساعات اولیه بامداد روز یکشنبه 20-7-2014 اعلام کرد، 14 سرباز اسرائیلی را در کمینی در نوار غزه به قتل رسانده است.

در بیانیه گردان های القسام آمده است: "سحرگاه یکشنبه گردان های ما طی عملیاتی به تانک های اسرائیلی که به سوی منطقه شرقی "التفاح" واقع در 500 متری شرق بیمارستان الوفاء در حال پیشروی بودند، اجازه دادند تا وارد میدانی مین گذاری شده شوند، سپس نیروهای القسام میدان را منفجر کردند".

این بیانیه افزود:" در اثر این انفجار چند دستگاه تانک اسرائیل نابود شده وچهارده سرباز صهیونیستی کشته شدند".

القسام در بیانیه خود تاکید کرد،: "آنچه برای 14 سرباز صهیونیستی رخ داده، تنها بخشی از ضرباتی است که ارتش اسرائیل در صورت پیشروی به غزه متحمل آن خواهد شد. دشمن صهیونیستی بداند اگر به خود جرأت پیشروی به سوی غزه بدهد، در آن صورت با هزاران مبارز آماده برای درهم کوبیدن ابزار جنگی اش، کشتن و به اسارت در آوردن سربازانش مواجه خواهد شد".

همزمان با اعلام این خبر گردان های عزالدین قسام بامداد یکشنبه از شلیک 10 موشک گراد به منطقه "بئرالسبع" در داخل خاک اسرائیل خبر داده است.

گردان های عزالدین قسام پیش از این خبر داده بود که نیروهای حماس پس از گذشتن از مرز نوار غزه و ورود به خاک اسرائیل 6 نظامی را کشته و سه خودرو نظامی این کشور را در منطقه صوفا منهدم کردند.

القسام همچنین روز گذشته از کشته شدن 5 سرباز اسرائیلی در یک عملیات نظامی در نزدیکی رفح در جنوب نوار غزه خبر دادند.

این درحالی است که روزنامه هاآرتس مدعی شده که نیروهای حماس دو سرباز اسرائیلی را کشتند و دو سرباز دیگر را زخمی کردند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی "معا" ارتش اسرائیل روز گذشته کشته شدن یک افسر ارشد به نام آماتز گرنپز، و یک سرباز و زخمی شدن سه تن از نیروهایش را تایید کرد.