.
.
.

کشتار ده ها فلسطینی در شرق نوار غزه و فرار هزارن نفر دیگر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارشگر تلویزیون العربیه روز یکشنبه 20-7-2014 از فرار هزاران فلسطینی و کشته شدن بیش از 20 تن از مردم غیر نظامی از منطقه شجاعیه واقع در شرق غزه خبر داده است.

در همین حال گزارشگران خبرگزاری فرانسه، از منطقه شجاعیه می گویند جسد بیش از 40 فلسطینی را مشاهده کرده اند که همچنان در خیابان های شجاعیه باقی مانده است.

بر اساس این گزارش به دلیل حملات شدید هوایی اسرائیل به این منطقه هم مرز با اسرائیل، کادر پزشکی یا آمبولانسی قادر به ورود به منطقه برای کمک به آسیب دیدگان نیست. منابع پزشکی از کشته وزخمی شدن تعداد زیادی از غیر نظامیان در این منطقه خبر می دهند.

پیشتر ارتش اسرائیل از ساکنان مناطق "البريج والمغازی درمرکز، التركمان، الجديده و الشجاعيه درشمال غزه، خواسته بود که خانه های خود را تخلیه کنند.

یک میلیون و 800 هزار فلسطینی با رنج ومشقت ناشی از محاصره چندساله غزه در این بخش که مساحت آن از 362 کیلومتر مربع تجاوز نمی کند، زندگی می کنند.

سازمان ملل متحد در غزه اعلام کرد تاکنون از 62 هزار نفر فلسطینی آواره استقبال کرده است که این تعداد آواره به مراتب زیادتر از تعداد آوارگانی که در جنگ سال 2008-2009 از آنها استقبال کرده بود. در جنگ سال 2008-2009 میان حماس و اسرائیل بیش از 1400 فلسطینی کشته شدند.

از زمان آغاز حمله اسرائیل به غزه تاکنون بیش از 350 فلسطینی کشته شدند.

این درحالی است اسرائیل برخلاف درخواست های مکرر جامعه بین المللی برای آتش بس، همچنان به گسترش حملات هوایی، دریایی و زمینی به نوار غزه ادامه می دهد.