.
.
.

ویدیوی شکنجه کودکی سوری توسط یک خانواده لبنانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در دو روز گذشته فعالان اینترنتی یک فیلم ویدیویی بر روی شبکه های اجتماعی پخش کردند که در آن یک خانواده لبنانی به فرزندان خود دستور می دهد کودکی سوری را شکنجه کنند .

به گزارش العربیه این فیلم ، خشم فراوانی در میان لبنانی ها برانگیخت . برخی نیز خواستار شناسایی و بازداشت والدین این خانواده شده اند.

بر اساس این گزارش تاریخ وقوع این حادثه مشخص نیست اما سازمان های حقوق بشری صحت آن را تایید کرده اند.

پس از رسانه ای شدن خبر شکنجه این کودک سور ، نیروهای امنیتی لبنان جستجوهای خود برای شناسایی و دستگیری والدین این خانواده را آغاز کردند.

از سوی دیگر رشید درباس وزیر امور اجتماعی لبنان در این باره گفته که « اگر صحت این ویدیو تایید شود ، دادستان عمومی لبنان باید مسئله را پیگیری کند.»

دستگیری والدین خانواده

در گزارشی که امروز یکشنبه از سوی تلویزیون لبنانی الجدید منتشر شد ، پدر این خانواده و نیز همسرش از سوی نیروهای امنیتی در ضاحیه جنوبی بیروت دستگیر شدند.

پدر این خانواده به نیروهای امنیتی گفته است که وی هیچ مسئولیتی در این حادثه نداشته و یکی از نوجوانان منطقه ، فرزندشان را به زدن کودک سوری تحریک کرده است.

بر اساس این گزارش پدر این خانواده که هنوز هویت وی هنوز مشخص نشده گفته که پس از مشاهده ویدیو از عمکرد فرزند خود (عباس) بسیار عصبانی شده است.

از سوی دیگر مادر کودک قربانی ۹ ساله که از اهالی یک پناهنده و از اهالی معره النعمان سوریه است گفته که هیچ مشکلی با این خانواده نداشته اما در عین حال از عاملان شکنجه فرزندش ابراز نارضایتی شدید کرد.