فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جلال طالبانی به عراق بازگشت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جلال طالبانی رئیس جمهوری عراق امروز شنبه 19 ژوژئیه 2014 پس از بیش از دو سال غیبت در اثر بیماری، به شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق بازگشت.

  پیشتر مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان و مقام های دولتی این اقلیم اعلام کرده بودند که قصد استقبال رسمی از آقای طالبانی دارند اما خانواده رئیس جمهوری عراق ضمن پوزش خواهی از آن ها گفتند که ترجیح می دهند مراسم استقبال خانوادگی باشد.

  روز جمعه شبکه تلویزیونی «گری کوردستان» وابسته به حزب اتحادیه میهنی کردستان، به نقل از آرام شیخ جنگی از مسئولان این حزب که اعلام کرده بود که جلال طالبانی روز شنبه به عراق باز خواهد گشت.

  جلال طالبانی رهبری حزب اتحادیه میهنی کردستان را بر عهده دارد.

  بسیاری از احزاب کرد، شیعه و سنی عراقی از خبر بازگشت جلال طالبانی استقبال کردند. او در دوره حضورش در عراق با رایزنی های خود میان جریان های مختلف این کشورو توافق و آشتی بر قرار کرده بود. از آقای طالبانی به عنوان وزنه تعادل در عراق یاد می شود.

  قباد طالبانی فرزند جلال طالبانی پیشتر گفته بود که وضعیت جسمی پدرش مساعد است و او در قبال تحولات سیاسی عراق بی تفاوت نخواهد بود. در صورت صحت این سخنان و از سرگیری فعالیت سیاسی جلال طالبانی، انتظار می رود شاهد تغییر در تاثیر گذاری او بر بحران کنونی عراق باشیم.

  جلال طالبانی پس از وخامت حال جسمی اش تنها یک بار در روز 28 آوریل، حضوری علنی داشت. او در آلمان پای صندوق رای انتخابات پارلمانی عراق حاضر شد. پیش از آن شایعه هایی درباره مرگ طالبانی منتشر شده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران