فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرار هزاران عراقى با ورود داعش به شهر ترکمن نشین تلعفر

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دهها هزاران نفر از مردم شهر ترکمن نشین تلعفر که پس از ورود گروه تروریستی موسوم به « دولت اسلامی عراق و شام» (داعش) به این شهر از آن خارج شده اند، به دیگر مناطق عراق پناه برده اند.

  گروه داعش سه هفته پیش، پس از عقب نشینی نیروهای دولتی، وارد شهر تلعفر شد و با برقراری قوانین افراط گرایانه به زعم خود اسلامی، مردم این شهر را مجبور به ترک منازل خود کرد.

  بر اساس این گزارش مردم شهر تلعفر که اکثریت آنها را ترکمن های شیعه مذهب تشکیل می دهند به یکی شهرهای کربلا و یا دیگر شهر ترکمن نشین عراق، یعنی سنجار واقع در شمال این کشور پناه برده اند. فرماندار شهر سنجار از ورود دهها هزار نفر از مردم تلعفر خبر داد.

  سازمان ملل می گوید که ۵۸ هزار نفر از پناهندگان به شهر سنجار پناه برده اند که بیش از ۳۵ هزار نفر از آنها را کودکان تشکیل می دهند.

  بر اساس گزارش سازمان ملل ، این شمار از پناهندگان با مشکلات زیادی روبرو هستند.

  از سوی دیگر ۵۰ سازمان غیر دولتی در کربلا اعلام کردند که برای یاری رساندن به ۱۲ هزار نفر از پناهجویان ، اتاق بحران تشکیل داده اند.

  گفتنی است که گروه تروریستی داعش پس از ورود به شهر موصل، دومین شهر بزرگ عراق، ابو بکر البغدادی را خلیفه مسلمانان معرفی کرده و از مردم خواست با وی بیعت کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران