فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات متحده عربى اولین کاوشگر فضایى خود را به مریخ می فرستد

  منبع: دبی - العربیه.نت فارسی

  امارات متحده عربى با تأسیس سازمان فضانوردى امارات به طور رسمى وارد عرصه رقابت اکتشافات فضای در جهان شد.

  طبق بیانیه اى که العربیة.نت نسخه اى از آن را دریافت کرده است ، کار ارسال نخستین کاوشگر فضایی عربى و اسلامى توسط یک تیم اماراتى آغاز شده است تا طی هفت سال آینده ، یعنى در سال 2021 به فضا فرستاده خواهد شد.

  شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارت متحده عربى ، اعلام کرده که هدف از تاسیس این سازمان ورود به عرصه صنعت فضانوردى و استفاده از تکنولوژى فضایى جهت آموزش و توسعه نیروى کار اماراتى متخصص در این زمینه مى باشد تا طى سالهاى آینده امارات در لیست کشورهاى پیشرفته در زمینه علوم فضایى ثبت شود" .

  در همین خصوص ، نایب رئیس دولت امارات و حاکم دبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نیز گفت: " سرمایه گذارى ملى کنونى ما در صنایع و پروژه هاى تکنولوژى فضانوردى ، بیشتر از 20 میلیارد درهم است که شامل سیستم "یاه ست " و سرویس انتقال داده ها و پخش تلویزیونى از طریق فضا خواهد بود و افزون برآن شرکت ثریا براى ارتباطات فضایى متحرک که دو سوم جهان را پوشش مى دهد و مجموعه ماهواره هاى دبى ست را در بر خواهد گرفت".

  لازم به ذکر است که کاوشگر فضایى امارات قرار است در پنجاهمین سالگرد اعلام وحدت دولت امارات متحده عربى در سال 2021 به سوى سیاره مریخ فرستاده شود.

  این کاوشگر به مدت 9 ماه مسیرى به مسافت 60 میلیون کیلومتر را خواهد پیمود که در این صورت امارات جزو 9 کشور جهان خواهد شد که داراى برنامه هاى اکتشافات فضایى درباره سیاره قرمز هستند .

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران