.
.
.

اسد برای یک دوره هفت ساله ریاست جمهوری دیگر سوگند یاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بشار اسد، بعد از ظهر روز سه شنبه 16-7-2014 برای یک دوره هفت ساله ریاست جمهوری، در مقابل پارلمان این کشور، سوگند یاد کرد.

دوره کنونی ریاست جمهوری بشار اسد که به صورت "وراثتی" پس از مرگ پدرش حافظ اسد در سال 2000 به او رسیده، روز پنجشنبه 17 جولای ماه جاری به پایان می رسد. تلویزیون دولتی سوریه مراسم کامل تحليف اسد را به طور زنده پخش کرد.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه بدون رقابت احزاب یا گروه های سیاسی، پس از سه سال انقلاب خونین مردم اين كشور که بیش 170 هزار کشته در بر داشت، تنها در مناطق تحت کنترل نیروهای هوادار به اسد برگزار شد.

بشار اسد در پایان مراسم تحلیف طی سخنانی گفت :"ملت سوریه در میدان جنگ علیه دشمنانش پیروز شده است".

وی افزود: "ملت سوریه با ایستادگی خود همه داده‌ها و معادلات را تغییر داد. انتخابات برای دشمنان وطن، تنها راه از بین بردن مشروعیت نظام بود ولی برای هموطنان میدانی برای دفاع از حاکمیت، مشروعیت و کرامت ملت بود. مشارکت بالای مردم یک همه پرسی برای مشروعیت دادن به مبارزه با "تروریسم" است".

وی افزود: "اکنون جهت گیری ها برای بسیاری از کسانی که دیدگاهی جاهلانه یا اطلاعاتی غلط داشتند روشن شده و چهره های زشت از پس نقاب های دفاع از آزادی و انقلاب نمایان شد".

گفتنی است که بشار اسد برای یک دوره جدید ریاست جمهوری در سوم ژوئن سال جاری و با 88.7٪ آرا شرکت کنندگان در انتخابات در مناطق تحت کنترل وی بار دیگر در مقام خود تثبیت شد.

کشورهای غربی، سازمان ملل، سازمان های حقوق بشری وابسته به سازمان ملل، اتحادیه عرب و اغلب کشورهای جهان انتخاب اسد را "نمایشی مضحک" توصیف کردند.