.
.
.

اسرائیل از 100 هزار فلسطینی در شرق غزه خواست خانه‌ های خود را ترک کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل روز چهارشنبه 16-7-2014 به بیش از 100 هزار نفر از فلسطینی‌های شرق غزه هشدار داده که خانه‌های خود را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش اسرائیل با پخش اطلاعیه هایی بر فراز مناطق "حی الزیتون" و دیگر مناطق جنوب شرقی نوار غزه به ساکنان آن مناطق هشدار داده که خانه های خود را ترک کنند.

در این بیانیه ها ارتش اسرائیل گفته است که نیروهایش به زودی دست به حملاتی خواهند زد، لذا از ساکنان جنوب شرق غزه خواسته تا خانه‌ های خود را ترک کنند.

همچنین ارتش اسرائیل با ارسال پیامک هایی از طریق مبایل به ساکنان شرق از آنها خواسته است تا از ساعت 8 بامداد چهارشنبه خانه هایشان را ترک کنند.

مصر روز دوشنبه یک طرح سه مرحله‌ ای را برای پایان دادن به جنگ میان اسرائیل و حماس در غزه مطرح کرد.

اسرئیل از طرح مصر استقبال کرد، اما حماس و جهاد اسلامی آن را رد کردند.

فوزی برهوم سخنگوی حماس روز سه شنبه "آتش‌بس موقت بدون دستیابی به توافق نامه" را مردود دانست و گفت در زمان جنگ نمی ‌توان ابتدا آتش ‌بس کرد و سپس به مذاکره پرداخت".

وزارت خارجه مصر اعلام کرد این طرح سه مرحله ‌ای در صورت موافقت طرفین از صبح روز سه ‌شنبه با آغاز آتش‌بس 12ساعته آغاز خواهد شد.

در بیانیه وزارت خارجه مصر آمده است در پی تحقق آتش ‌بس گذرگاه‌های مرزی باز و گفتگوهایی بین اسرائیل و حماس در قاهره پایتخت مصر برگزار خواهد شد.