فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن ۷ نیروی حزب الله و ۱۶ اسلامگرا در مرز سوریه و لبنان

  منبع: دبی – العربیه.نت فارسی

  دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که هفت‌تن از شبه نیروهای حزب‌الله لبنان در درگیری با شبه نظامیان اسلامگرا در منطقه‌ای کوهستانی در مرز لبنان با سوریه، کشته شدند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، بنا بر این اعلام، ۱۶ تن از اسلامگرایان نیز در این درگیری کشته شدند.

  این گزارش می‌افزاید در این درگیری که در منطقه راس المعره سوریه و عرسال لبنان روی داده، ۳۱ تن از نیروهای حزب الله زخمی شدند.

  حزب الله، گروه شیعه‌ای که نیروهایش در کنار نیروهای بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در حال نبرد هستند، تا کنون واکنشی به این خبر نشان نداده است.

  اما یک مسئول امنیتی لبنان که نزدیک به حزب الله به شمار می‌آید، گفته است که دو تن از نیروهای این حزب و ۲۷ تن از نیروهای مخالفان اسد، در درگیری‌هایی که شامگاه یکشنبه روی داد، کشته شده‌اند.

  نیروهای دولتی سوریه با پشتیبانی از نیروهای حزب الله لبنان، مخالفان اسد را در مناطق مهمی در طول مرزهای سوریه و لبنان، بیرون راندند. این مساله به نیروهای اسد کمک کرد تا تسلط خود را بر مناطقی که تا شمال دمشق کشیده می‌شود، استحکام بخشند. نیروهای مخالفان ناچار شدند به مناطق کوهستانی مرزی پناه ببرند.

  دیده بان حقوق بشر سوریه افزوده است که حزب الله، ۱۴ شبه نظامی اسلامگرا را که از چند گروه از جمله گروه النصره شاخه رسمی القاعده در سوریه هستند، اسیر کرده است.

  رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که نیروهای دولتی سوریه و حزب الله لبنان، کنترل منطقه را در دست دارند اما نمی‌توانند هر غار و هر کوهی را جستجو کنند، از این رو مکان‌های بسیاری در این منطقه برای پنهان بردن شبه نظامیان وجود دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران