فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سومین شهر بزرگ کُردنشین سوریه به محاصره "داعش" در آمده است

  منبع: دبی - العربیه.نت فارسی

  گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش، سومین شهر بزرگ کرد در شمال سوریه را به محاصره خود در آورده است.

  این گروه اسلامگرای تندرو در تلاش است تا نفوذ خود را در مناطق مرزی ترکیه توسعه دهد. داعش می‌خواهد مناطق تحت تصرف خود را در شمال و شرق سوریه، با مناطق تحت تصرف خود در شمال و غرب عراق مرتبط کند.

  رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه به خبرگاری فرانس پرس گفته است: «حومه شهر کوبانی (عین العرب در عربی) به طور کامل توسط گروه دولت اسلامی در محاصره قرار گرفته است.» این شهر در استان حومه حلب قرار دارد.

  رامی عبدالرحمن افزوده است که نیروهای داعش «حمله می‌کنند و پیش می‌روند آن‌ها در ۱۰ روز گذشته هفت روستا را در جنوب و شرق منطقه محاصره شده، تصرف کرده‌اند.»

  عین العرب یا همان کوبانی، سومین شهر بزرگ کرد در سوریه پس از قامشلی در استان حسکه و عفرین در حومه حلب است، شمار ساکنان این شهر و حومه آن، به حدود ۴۰۰هزار نفر می‌رسد.

  بنا بر این گزارش، درگیری‌ها از شامگاه شنبه آغاز شده است که در آن، نیروهای داعش با واحدهای شبه نظامی کرد در حال نبرد هستند.

  این درگیری‌ها به اسارت یکی از فرماندهان دولت اسلامی توسط شبه نظامیان کرد انجامیده. این فرمانده مصری است. همچنین دستکم ۱۱ نفر از نیروهای این گروه تندرو کشته شده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران