فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بیش از 1400 تن در حملات اسرائیل علیه غزه کشته و زخمی شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  به گزارش تلویزیون العربیه، وزارت بهداشت غزه سحرگاه روز دوشنبه در تازه‌ ترین آمار از تلفات حملات اسرائیل ضد نوار غزه اعلام کرد از زمان آغاز این حملات 171 نفر شهید و 1200 نفر زخمی شده‌اند.

  اسرائیل روز یکشنبه برای ششمین روز متوالی به بمباران نوار غزه ادامه داد. این حملات و درگیری‌ها بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی از زمانی آغاز شد که جسد سوزانده شده یک نوجوان فلسطینی به‌ نام محمد ابوخضیر در شرق بیت‌المقدس پیدا شد. شهرک‌ نشین‌های اسرائیلی این نوجوان فلسطینی را به ‌تلافی کشته شدن سه شهرک ‌نشین اسرائیلی زنده زنده سوزانده بودند که اجساد آن 3 نوجوان شهرک نشین یهودی، در حوالی روستای حلحول در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری روز قبل از ربودن این نوجوان فلسطینی، پیدا شد. تل‌آویو حماس را مسئول مرگ این سه نفر می‌دانست اما حماس این اتهام را رد کرد.

  در 1300 حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه ، بیش از هزار خانه فلسطینی ضربه دیده و 400 خانه دیگر به طورکلی نابود شده است.

  براساس همین گزارش بامداد دوشنبه 14-7-2014 دسته ای از گردان های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس با نیروهای ویژه ارتش اسرائیل که قصد پیاده شدن در سواحل غزه را داشتند درگیر شده و آنها را مجبور به عقب نشینی به سوی دریا کردند.

  در تحولی دیگر اسرائیل از ساکنین شمالی نوار غزه خواست که منازل خود را تخلیه کرده و به جاهای دیگری بروند. به گفته سازمان پناهندگان فلسطینی ملل متحد، تاکنون 17000 فلسطینی در ده ها مدرسه موقتا اسکان داده شده اند.

  وزارت بهداشت فلسطین اسامی 171 تن از کشته شدگان ناشی از حملات اسرائیل فلسطینی اعلام کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران