فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • افزایش 19 درصدی مبتلایان به ایدز در سعودی طی یک سال

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مدیر انجمن خیریه سعودی برای مبتلایان به ایدز می گوید که شمار مبتلایان ثبت شده در این انجمن با افزایش قابل توجه 19 درصدی روبرو شده، بطوریکه با رسیدن شمار آنها به 630 نفر در مقایسه با سال گذشته، 100 مورد جدید مشاهده می شود.

  یک روزنامه محلی سعودی که گزارشی به نقل از "موسی ابو مره هیازع" ، مدیر انجمن خیریه سعودی برای مبتلایان به ایدز منتشر کرده در این باره نوشت:" شمار مبتلایان ثبت شده در این انجمن در مقایسه با سال گذشته با افزایش صد نفری روبرو بوده و تعداد این افراد از 530 مبتلا به 630 رسیده است."

  "موسی هیازع" در ادامه افزود بر اساس گزارشی که حدود یک ماه پیش منشر شد، اکثر مبتلایان جدید از میان مردان هستند.

  وی اضافه کرد:" 2500 بیمار وجود دارند که با خانواده‌هایشان و یا دیگران زندگی می‌کنند و در عین حال با این انجمن در تماس هستند. آنها انواع خدمات آموزشی و روانی را دریافت می‌کنند.

  به گفته وی این انجمن ضمن حمایت مالی از مبتلایان، برای ازدواج و تشکیل خانواده به آنها کمک می کند، بطوری که طی 5 سال گذشته موفق شد به 130 نفر از بیماران در این زمینه کمک کند.

  موسی هیازع همچنین گفت: این انجمن افراد مبتلا به ایدز را تحت کنترل دارد و با آگاهی از سبک زندگی‌ و موقعیت خانوادگی‌شان، حمایت‌های اقتصادی و روانی خود را در اختیار این بیماران قرار می‌دهد.

  بیشتر مبتلایان در مکه و جده

  بر اساس این گزارش بیشترین مبتلایان به بیماری ایدز با نسبت 45% کل بیماران کشور سعودی در شهر مکه مکرمه هستند و بندر جده پس از مکه و پیش از دو منطقه میانه و شرقی قرار دارد.

  بر اساس گزارش‌های انجمن 96% از مبتلایان در اثر ارتباط جنسی بیمار شده‌اند.

  با در نظر گرفتن آخرین آمار شمار مبتلایان شناخته شده در کشور سعودی بالغ بر 4500 هزار نفر است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران