.
.
.

ویدیوی زنده بیرون کشیدن یک نوزاد سوری از زیر آوار در حلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فعالان سوری ویدئویی را در شبکه اینترنت پخش کردند که در آن نجات معجزه آسای یک نوزاد شیر خوار سوری از زیر آوار را نشان می دهد.

این نوزاد شیر خوار که مانند هزاران کودک دیگر بر اثر بمباران وحشیانه مناطق مسکونی تحت کنترل مخالفان توسط نیروهای اسد زیر آوار مانده بود.

به گزارش شبکه خبری "سوریا مباشر" این کودک شیر خوار 16 ساعت پس از بمباران شهر حلب هنوز زنده بود. امدادگران با شنیدن صدای گریه او توانستند به کمک مردم منطقه او را از زیر آوار بیرون بکشند.

در همین حال فعالان سوری از کشته و زخمی شدن صدها تن بر اثر بمباران بی رویه مناطق مسکونی توسط جنگنده های اسد در کوی "الصاخور" در حلب، غوطه شرقی درحومه دمشق و روستاهای الاشعری و جلین در استان درعا خبر داده اند.

سازمان های حقوق بشری می گویند از آغاز درگیری ها در سوریه تاکنون بیش از 160 هزار نفر به دست نیروهای امنیتی و ارتش اسد کشته شدند.

در گزارش رسمی سال 2013 گزارش کمیسیون عالی حقوق بشر سازمان ملل شمار کشته های ثبت شده را در دمشق 17800 نفر، حمص 16400 نفر و حلب 11900 نفر اعلام کرده است.

پیشتر گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفته بود که این آمار تا پایان ماه آوریل سال 2013 را در بر می گیرد بنابر این با در نظر گرفتن هر ماه پنج هزار کشته، رقم قربانیان باید تابه حال به بیش از صد هزار نفر رسیده باشد.

سازمان ملل در گزارش سال 2013 گفته بود اسناد مرگ حداقل بیش از 2000 کودک زیر ده سال را در اختیار دارد.

ناوی پیلای مسئول کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه این سازمان نوشته مواردی از "شکنجه و اعدام کودکان" وجود داشته است و "تمام اعضای خانواده و حتی نوزادان قتل عام شده‌اند."