.
.
.

شلیک دو موشک از جنوب لبنان به سمت اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری دولتی لبنان و منابع امنیتی این کشور اعلام کردند که صبح جمعه ۱۱ ژوئیه دستکم ۲ موشک از جنوب لبنان به سمت اسرائیل شلیک شد.

جنوب لبنان پایگاه گروه حزب‌الله است که برای آخرین بار سال ۲۰۰۶ با اسرائیل جنگید. این گروه هم اکنون در حال جنگ در سوریه در دفاع از نظام بشار اسد رئیس جمهوری این کشور است. در مناطق جنوب لبنان برخی گروه‌های فلسطینی نیز حضور دارند.

خبرگزاری دولتی لبنان گزارش داده است که «افراد ناشناس» ساعت ۶:۳۰ بامداد به وقت محلی، دو موشک از منطقه حاصبیا به سمت «سرزمین‌های اشغالی» شلیک کردند.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل در این باره به خبرگزاری فرانس پرس گفت که یکی از موشک‌ها در مزرعه‌ای سقوط کرد اما آسیبی به کسی وارد نیامد.

تلویزیون دولتی اسرائیل هم اعلام کرد که دو موشک کاتیوشا به منطقه‌ای در شمال شهر کریات شمونه اصابت کرد.

پیتر لنر سخنگوی ارتش اسرائیل در کنفرانسی خبری اعلام کرد که تحقیقات درباره این حادثه صورت خواهد گرفت تا مشخص شود که آیا شلیک موشک‌ها اقدامی نمادین بود یا حرکتی جدی.

مسئولانی نظامی که رادیو اسرائیل با آن‌ها گفت‌وگو کرده، دست داشتن حزب‌الله در شلیک موشک‌ها را بغید دانستند. آن‌ها گفتند که حزب الله در حال حاضر سودی در شلیک موشک به سمت اسرائیل ندارد.

یک منبع امنیتی لبنانی در مصاحبه با خبرگزاری دولتی این کشور گفت که «اسرائیلی‌ها با شلیک ۲۵ گلوله خمپاره به نزدیکی شهرک کفرشوبا در جنوب لبنان به شلیک موشک‌ها پاسخ گفتند.»

این منبع افزود که در این حمله به کسی آسیبی وارد نیامد.