.
.
.

تایید طرح حمله زمینی به نوار غزه از سوی ارتش اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارشگر العربیه در غزه روز جمعه 11=7-2014 خبر داد که وزیر دفاع ارتش اسرائیل دستورآغاز طرح حمله زمینی محدود علیه غزه را صادر کرده است.

همزمان با اعلام آماده باش کامل از سوی فرماندهی ارتش اسرائیل کشتی های جنگی نیروی دریایی این کشور که به پوشش هوایی مجهزند، به سواحل غزه نزدیکتر شدند.

پیش از آغاز عملیات زمینی نظامی ارتش اسرائیل از غیر نظامیان فلسطینی ساکن مرزهای نوار غزه خواست که خانه های خود را تخلیه کنند.

این در حالی است که خودروهای زرهی و تانک های ارتش اسرائیل از روز گذشته در امتداد خط مرزی مستقر شدند.

پیش از این نیز ارتش اسرائیل 40 هزار از نیروی های نظامی ذخیره خود را برای مقدمه سازی جهت هرگونه تشدید فعالیت‌های نظامی در مرز با غزه فرا خوانده بود.

در همین محمود عباس رئیس حکومت خود گردان فلسطین در پیامی کوتاه نسبت به حمله زمینی اسرائیل علیه غزه هشدار داد. رئیس حکومت خود گردان فلسطینی تاکید کرد که دولت اسرائیل طرح آغاز عملیات زمینی را صادر کرده است.

از سوس دیگر گردان‌های شهدای الاقصی و "کتائب القسام" اعلام کردند که آنها خود را برای جنگی طولانی با اسرائیل آماده کرده اند.

ابوعبیده سخنگوی گردان های القسام گفت:" ما خود را برای مقابله با دشمن آماده کرده ایم واسرائیل بداند که هرگز نمی تواند این جنگ را در یک هفته یا دو هفته به پایان برساند.

اسماعیل هنیه معاون رئیس دفتر سیاسی حماس نیز با صدور بیانیه گفت:"ما از تهدیدات اسرائیل نمی ترسیم و خون رهبران فلسطینی از خون کودکان و زنان فلسطینی گرانتر نیست.دشمن از مدت ها پیش طرح آتش بس را نقض کرده و به کشتار مردم فلسطین ادامه می دهد".

جنبش‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و جهاد اسلامی خواستار قیام مردمی و بسیج عمومی برای مقابله با تجاوزات اسرائیل شده اند.