فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حماس 5 موشک دیگر از غزه به سوی تل آویو پرتاب کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گزارشگر العربیه از فلسطین روز چهارشنبه 9-7-2014 از پرتاپ 5 موشک از سوی حماس به تل آویو و حومه آن خبر داده است.

  بر اساس این گزارش در پی شدت یافتن مجدد تنش‌ها میان اسرائیل و گروه فلسطینی حماس بامداد چهارشنبه 5 موشک دیگر به شهرهای "نس تصیونا" و حولون در اطراف تل آویو پرتاب کرده است.

  از سوی دیگر ارتش اسرائیل اعلام کرد که با دفاع ضد موشکی موسوم به "گنبد آهنین " توانست دو موشک را بر فراز شهر عسقلان و سیدروت نابود کند .

  همچنین در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که دو موشک که به تل‌آویو پرتاب شده بودند توسط دفاع ضد موشکی این کشور سرنگون شدند.

  گزارشگر العربیه افزود :"حماس روز گذشته 160 موشک از غزه به سوی اسرائیل پرتاب کرد که از این تعداد 40 موشک توسط دفاع ضدموشکی گنبد آهنین قبل از سقوط در فضا نابود شدند".

  جنگنده های اسرایلی نیز تاکنون بیش از 270 بار نوار غزه را مورد هجوم خود قرار دادند.

  گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی حماس، گفته است که طی دو روز گذشته دوبار تلاش کرده که برای انجام عملیات علیه ارتش اسرائیل به داخل خاک آن کشور نفوذ کند اما موفق نشده است.

  شب گذشته اسرائیل اعلام کرد 4 تن از اعضای گردان های عزیز قسام که برای نفوذ به خاک اسرائیل تلاش می کردند را توسط نیروی دریایی خود کشته است.

  گزارشگر العربیه می گوید پرتاب پی در پی موشک از نوار غزه به سوی بیت‌المقدس و تل‌آویو باعث شد که صدای آژیر خطر در این دو شهر در 24 ساعت گذشته به صورت متوالی به صدا درآید.

  در واکنش به حملات اسرائیل به نوار غزه، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، از اسرائیل خواسته تا فورا حملات هوایی خود را متوقف کند. وی طی نطقی از جامعه بین‌المللی خواست تا برای متوقف کردن حملات بر تل آویو فشار آورد.

  کشورهای مصر، اردن و ایران حملات هوایی ارتش اسرائیل به غزه را محکوم کردند.

  از سوی دیگر باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا نیز پرتاب موشک به اسرائیل را محکوم کرده و از دو طرف فلسطینی و اسرائیلی خواسته است که از خود خویشتن داری نشان دهند. وزارت خارجه بریتانیا نیز موشک ‌پراکنی به اسرائیل را محکوم کرده است.

  همچنین اتحادیه اروپا پرتاب موشک از سوی حماس به اسرائیل را محکوم کرده و در عین حال از کشته شدن غیرنظامیان، از جمله کودکان، در حمله هوایی اسرائیل، ابراز تاسف کرده است.

  اتحادیه اروپا از حماس و اسرائیل خواست که آرامش خود را حفظ کرده و برای رسیدن به آتش ‌بس تلاش کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران