فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هادی البحره رئیس ائتلاف مخالفان سوری شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ائتلاف ملی برای انقلاب و نیروهای مخالف سوری، روز چهارشنبه 9-7-2014 از انتخاب هادی البحره عضو برجسته این ائتلاف به عنوان رئیس جدید به جای احمد الجربا خبر داد.

  مخالفان سوری پس دو روز بحث و بررسی اوضاع سوریه و منطقه، طی جلسه ای در استانبول، برای انتخاب "هادی البحره "به عنوان جانشین احمد الجربا به توافق رسیدند.

  به گزارش تلویزیون "الحدث" ائتلاف ملی برای انقلاب و مخالفان سوری اعلام کرد، به دنبال رای گیری اعضای ائتلاف که روز چهارشنبه در شهر شیله در نزدیکی استانبول برگزار شد،"هادی البحره" با کسب 62 رای از مجموع 117 رای به عنوان رئیس ائتلاف انتخاب شد.

  در این رای گیری "موفق نیربیه" تنها رقیب البحیره، با کسب 41 رای به عنوان نفر دوم پس از هادی البحره قرار گرفت.

  بر اساس این گزارش خالد الخوجه و صر الحريری، به عنوان دو نامزد رقیب برای تصدی پست دبیرکلی این ائتلاف نیز معرفی شدند .

  ائتلاف در بیانیه خود اعلام کرد پس از انتخاب "البحره" اولین رای گیری برای انتخاب دبیرکل ائتلاف برگزار شد. اما به دلیل مساوی بودن آراء دو نامزد رقیب ائتلاف هنوز برای انتخاب دبیرکل موفق نشده است. خالد الخوجه با کسب 58 رای و صر الحريری با کسب 54 رای در کسب آراء تقریبا مساوی بودند. به همین دلیل مقرر گردید که اعضای ائتلاف مجددا برای انتخاب دبیرکل رای گیری کنند.

  اعضای ائتلاف ملی مخالفان سوری، در اجلاس خود همچنین عبدالحکیم بشار را به عنوان نایب رئیس ائتلاف انتخاب کردند.

  در اساسنامه ائتلاف آمده است که رئیس ائتلاف باید بیش از 50 درصد کل آراء را از آن خود کند تا بتواند به عنوان رئیس ائتلاف انتخاب شود.

  در رای گیری روز چهارشنبه هادی البحره با کسب 62 رای از کل 117 رای به بیش از 50 درصد آراء دست یافت.

  هادی البحره کیست؟

  هادی البحره در سال 1959 در دمشق به دنیا آمد، وی دارای مدرک لیسانس در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه "وچستا" در آمریکاست.

  او بین سالهای 1983-1987 مدیر اجرایی بیمارستان های عرفان و باقدو در شهر جده در سعودی بود، سپس در سالهای 1987-2003 مدیر عامل شرکت "افق برای توسعه و تجارت" بود. البحره از سالهای 2004-2005، به عنوان مدیر کل شرکت بین المللی "افق" و در سال 2005 به عنوان مدیر کل شرکت تکنو میدیا در سعودی انتخاب شد.

  او به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد و در تکنولوژی و سیستم ارتباطات رسانه ای و سازماندهی کنفرانس ها دارای تجربه ای عمیق و فوق العاده گسترده می باشد.

  البحره پس از آغاز اعتراضات در سوریه به صفوف انقلابیون پیوسته به عضویت ائتلاف درآمد و طی این مدت تمام تجربه های فنی مربوط به سیستم ارتباطات و رسانه ها را در خدمت انقلاب مردم سوریه قرار داد .

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران