.
.
.

"داعش" اولین گذرنامه خود را در موصل صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سایت ترکی "ینی شفق” روز شنبه ۵ ژوئیه ۲۰۱۴ گزارش داد که گروه داعش ، اولین گذرنامه رسمی خود را برای ۱۱ هزار عضو خود در شهر موصل عراق صادر کرد.

بر اساس این گزارش بر روی جلد گذرنامه « دولت خلافت اسلامی» نوشته شده و در کنار آن پرچم داعش چاپ شده است.

این گذرنامه در مرکز اسناد و مدارک عراق در شهر موصل که در سال ۲۰۱۱ از سوی دولت عراق افتتاح شده بود ، به چاپ رسیده است.

در همین حال گروه داعش روز گذشته روستای البیاضه واقع در حومه شهر حلب شرقی را به کنترل خود درآورد . همچنین این گروه روستای مغار در حلب را به اشغال خود درآورده است.

از سوی دیگر شیخ ابو عبدالملک رئیس مجلس شرعی جبهه اسلامی در یک پیام صوتی از اعلام رسمی تاسیس دولت خلافت اسلامی انتقاد کرد و داعش را خوارج توصیف کرد که به گفته وی به زودی از بین خواهند رفت.

وی در این زمینه افزود که اعلام دولت خلافت اسلامی «نیرنگی پست» از سوی دشمنان اهل سنت در منطقه است که به جنگ میان آنها تبدیل شده است.

گروه داعش روز پنچ شنبه بیشتر مناطق حومه دیر الزور در مجاروت عراق را به تصرف خود درآورده بود . به گزارش روزنامه قدس ، بسیاری از مخالفان مسلح مستقر در حومه دیر الزور پس از اظهار پشیمانی از جنگ علیه داعش با این گروه اعلام بیعت کرده اند.

ابو علی الدیری از فرماندهان ارتش آزاد سوریه اظهار داشت که بسیاری از شهرهای مهم استان دیر الزور در ظرف چند ساعت بدون درگیری به دست گروه داعش افتاده است.