.
.
.

تصاویری از تخریب حسینیه ها و زیارتگاه ها در استان نینوا توسط داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه موسوم به سازمان "دولت اسلامی" (داعش) روز شنبه 5-7-2014 تصاویری از تخریب و بمب گذاری تعدادی از زیارتگاه ها، مراقد و حسینیه ها در استان نینوا را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروه داعش با انتشار گزارشی تحت عنوان "تخریب زیارتگاه ها و بتخانه ها" ضمن بارگذاری تصاویر و فیلم های مختلفی در شبکه های اجتماعی یوتیوب و تویتر گفته است که همه مظاهر غیر دینی مانند "زیارتگاه ها و بتخانه ها " در مناطق تحت کنترل خود را نابود کرده است .

تصاویر نشان می دهند که "داعشی ها" مراقد متعددی متعلق به سنی ها و شیعیان عراق در مناطق شمالی این کشور را با بکارگیری مواد منفجر و استفاده از بولدوزر آنها را تخریب کردند. گروه داعش این مراقد را به تلی از خاک تبدیل کرده است .

طبق این گزارش تصویری زیارتگاههای "قبر البنت"و شیخ فتحی و حسينيه قبه در موصل، حسينيه سعد بن عقيل و حسینیه قدوه در تلعفر، زیارتگاه احمد الرفاعی و شیخ ایراهیم در محلبیه به طور کامل تخریب شده است.

علاو بر این اماکن مقدس، "داعش" تعدادی دیگری از زیارتگاه های سنی و شیعه را در تلعفر و موصل به طور کامل تخریب کرده است.

داعش در توجیه تخریب این اماکن مدعی شده که همه این زیارتگاه ها مظاهر شرکت و بت پرستی است و باید خراب شود و تنها جای مقدس همان کعبه خانه خدا و قبله گاه حقیقی مسلمانان است.