.
.
.

اولین جلسه مجلس عراق با درگیریهای لفظی پایان یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نخستین جلسه پارلمان عراق روز سه شنبه ۱ ژوئیه ۲۰۱۴ برای تعیین روسای سه قوه و معاونانشان ، بدون نتیجه پایان یافت.

در این جلسه که مهدی الحافظ ریاست سنی آنرا به عهده داشت، نمایندگان ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی با نمایندگان کردهای عراق به مشاجره پرداختند.

نجیبه نجیب که به نمایندگی از اتحاد کردستان در پارلمان حضور داشت ، در این جلسه نوری المالکی نخست وزیر عراق را به محاصره کردستان متهم کرد و از او خواست حقوق کارمندان این اقلیم را پرداخت کند.

الحافظ رئیس موقت پارلمان در آغاز در سخنانی جلسه امروز پارلمان عراق را حادثه ای «تاریخی» توصیف کرد که به گفته وی بسیاری از مسائل بویژه بازگشت امنیت به عراق را باید مورد بررسی قرار دهد. .

این در حالی است که نمایندگان «ائتلاف وطنیه» به رهبری ایاد علاوی در جلسه امروز پارلمان عراق حضور نداشتند. این جلسه با حضور 255 نماینده از مجموع 328 نماینده تشکیل شده بود.

بر اساس این گزارش نخستین جلسه پارلمان عراق پس از نیم ساعت استراحت به دلیل به حد نصاب نرسیدن و نیز اختلاف میان نمایندگان به سه شنبه آینده هشتم ژوئیه موکول شد.

حنان الفتلاوی نماینده ائتلاف دولت قانون ، اسامه النجیفی رئيس سابق پارلمان عراق را به خاطر درخواست نیم ساعت استراحت و مشورت ، به ناکام گذاشتن جلسه پارلمان متهم کرد.