.
.
.

جنازه سه نوجوان اسرائیلی ربوده شده در کرانه باختری پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای اسرائیلی اعلام کردند که روز دوشنبه ۳۰ ژوئن، جنازه سه شهرک نشین اسرائیلی که در روستای الحسکه در نزدیکی حلحول شمال الخلیل در کرانه باختری رود اردن ربوده شده بودند را پیدا کرده اند. شمار زیادی از نیروهای ارتش اسرائیل در محل حادثه حضور یافته‌اند.

از سویی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، از کابینه امنیتی خواست جلسه‌ای فوری برای بحث بر سر آخرین تحولات مساله سه اسرائیلی ربوده شده، تشکیل دهد.

شبکه دو تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که جلسه، ساعت نه و نیم شب به وقت محلی تشکیل می‌شود و در آن «تحولات خطرناک» در مساله «سه نوجوان که در ۱۲ ژوئن در کرانه باختری ربوده شده بودند» به بحث گذاشته خواهند شد.

به گزارش خبرنگار العربیه، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، به حلحول رسیده است.

او افزود که جنازه سه نوجوان در یک باغ یافت شد و هیچ تلاشی برای مخفی کردن جنازه‌ها صورت نگرفته است. به نظر می‌رسد این نوجوانان اندکی پس از ربوده شدنشان، کشته شده‌اند و با عجله جنازه آن‌ها در باغ افکنده شده است.

پس از حادثه، ارتش اسرائیل عملیات جستجوی گسترده‌ای برای یافتن سه نوجوان در شهر الخلیل و حومه آن آغاز کرد. تل‌آویو گروه فلسطینی حماس را به دست داشتن در ربودن نوجوانان متهم کرده؛ مساله‌ای که این گروه، آن را رد کرده است.

تشکیلات خودگردان فلسطینی، دولت اسرائیل را به مبالغه در واکنش خود در برابر ربوده شدن نوجوانان متهم کرده است به ویژه پس از آن‌که قید و بندهای بسیاری در برابر حرکت در گذرگاه‌های ورودی و خروجی شهرهای فلسطینی وضع شد.