.
.
.

پادشاه سعودی: به مبارزه علیه تروریسم ادامه خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، شامگاه شنبه 28-6-2019 ، طی سخنرانی بمناسبت حلول ماه مبارک رمضان ضمن تبریک فرا رسیدن این ماه به همه مسلمان، گفت: "اسلام دین وحدت، برادری، همبستگی و دعوت انسان ها به بهترین رفتارها و کردارهاست .اما ما امروز کسانی را می بینیم که فریب افکار نادرست و منحرف را خورده اند. افکاری که خداوند متعال هرگز آنها را جایز ندانسته است. این افراد با پیروی از چنین افکار منحرفی نتوانسته اند فرق میان اصلاح جامعه و "تروریسیم" را تشخیص دهند. کسانی که این اندیشه های منحرف را نشر می کنند نمی فهمند که انتشار چنین افکار منحرفی در میان مسلمانان تفرقه می اندازد و در نهایت جوامع اسلامی را متلاشی می کند. این افراد فراموش کرده اند که هدف دین بزرگ اسلام تاسیس جامعه ای الگو برای همبستگی، گذشت و برادری است".

پادشاه سعودی افزود: " با توجه به موقعیت پادشاهی سعودی و منتی که خداوند بر ما کرده که خدمتگزار حرمین شریفین باشیم و با توجه به ایمانمان به ارزش ها و اصول دین مبین اسلام لذا ما به شدت با همه اشکال و الگوهای مختلف تروریسم مخالفیم و هرگز اجازه نمی دهیم که عده ای "تروریست" منحرف دین مبین اسلام را برای استفاده از منافع شخصی بکار بگیرند، در جوامع اسلامی برای فرزندان این سرزمین یا کسانی که در آن زندگی می کنند ایجاد ترس و ناامنی بکنند. ما صریحا اعلام می کنیم که به مبارزه پیگیر با تروریسیم که به اسم اسلام آفتی برای مسلمانان شده، ادامه می دهیم و با همکاری این ملت بزرگ این آفت ها را ازبین خواهیم برد".

ملک عبدالله همچنین با استناد به یکی از احادیث پیغمبر اسلام و اهمیت امنیت برای جامعه اظهار داشت: " ما در این شب مبارک اول ماه رمضان از خداوند بزرگ می خواهیم که ضمیر گمراهان را از جهل و تاریکی پاک کند و فریب خورده گان را از گمراهی نجات دهد. دین اسلام دین صلح و صفا است و از مهمتری ارکان آن ایجاد امنیت و ثبات برای مسلمانان است".

پادشاه سعودی در پایان سخنرانی خود ضمن دعا برای همه مسلمانان، گفت:" از خداوند بزرگ فزونی نعمت، ثبات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، امنیت و صلح را برای برادران مان در کشورهای عربی و اسلامی را خواهانم".