.
.
.

نیروهای مالکی هجوم زمینی به شهر تکریت را آغاز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی در عراق روز شنبه 28-6-2014 از پیشروی نیروهای مالکی به سمت شهر تکریت، که تحت کنترل شبه نظامیان مسلح خبر دادند.
بر اساس این منابع نیروهای مالکی با اسلحه سنگین و پوشش هوایی به طرف شهر تکریت در حال حرکت هستند.

این در حالی است که نیروی هوایی ارتش عراق روز گذشته و امروز مناطق تحت کنترل مخالفان مالکی را در فلوجه، تکریت و بیجی مورد هدف قرار داده است.

به گزارش تلویزیون العربیه ژنرال صباح الفتلاوی فرمانده عملیات نظامی منطقه سامرا در شمال بغداد با تایید این خبر اظهار داشت که سحرگاه شنبه عملیات بزرگی به منظور پاکسازی شهر تکریت از اعضای "داعش" آغاز شد.

او افزود:" نیروهای امنیتی متشکل از یگان ویژه مبارزه با تروریسم ، نیروی زرهی و پیاده نظام، تانک ها که با پوشش هوایی از سامرا به سمت تکریت (160 کیلومتری شمال بغداد) برای پاکسازی منطقه از "داعش" به راه افتادند.

وی اضافه کرد: "ما مطمئن هستیم که در ساعات آینده اخبار خوبی برای مردم عراق خواهیم داشت".

وی اظهار داشت :"صدها نوع ابزار جنگی وهزاران تن از افراد نظامی با درجه و رتبه های مختلف در حال پیشروی به سوی تکریت هستند.

همچنین یک تیم مهندسی ویژه برای پاکسازی زمین های مین گذاری شده توسط شبه نظامیان در ناحیه موازی با جاده ارتباطی دجله (جنوب تکریت) با شهر تکریت در حال انجام ماموریت است و نمی خواهیم حتی یک سرباز در این عملیات کشته شود".

در همین حال شاهدان عینی در حومه تکریت تایید کردند که نیروهای مالکی در منطقه معروف به دجله یا جنوب تکریت با افراد مسلح داعش و عشایر که بیش از دو هفته مناطق وسیعی در شمال عراق را به کنترل خود درآوردند، درگیر شدند.