.
.
.

70 % از آمریکایی ها: جنگ عراق ارزش آن فداکاری ها را نداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:


نتایج آخرین همه پرسی در آمریکا نشان می دهد که بیشتر مردم این کشور بر این باورند که جنگ ۲۰۰۳ علیه عراق به رهبری آمریکا ارزش آن خسارت های جانی و مالی را نداشته است.

این در حالی است که مقامات این کشور این روزها درباره چگونگی برخورد با پیشروهای گروه تروریستی داعش در عراق اختلاف نظر پیدار کرده اند.

در آخرین نظر سنجی روزنامه نیویورک تایمز آمده که 51% از آمریکایی ها از ارسال کارشناس نظامی برای کمک به عراق در مقابل نیروهای داعش حمایت می کنند ، در حالی که 56% پیشنهاد استفاده از حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا بر مواضع داعش را تایید می کنند. اما کمتر از 20% با ارسال نیروی زمینی به عراق موافقت کرده اند.

در حالی که نتایج این نظر سنجی با دیدگاه کلی کاخ سفید هماهنگ است اما بر اساس این نظر سنجی 38% از مردم آمریکا با سیاست های اوباما نسبت به عراق موافق نیستند.

حوادث اخیر عراق نیز در دیدگاههای مردم آمریکا نسبت جنگ بی تاثیر نبوده است. بیش از 70% مردم آمریکا گفته اند که جنگ عراق ارزش زیان های جانی و مالی را نداشته است.

کارول دوریتی مدیر موسسه نظر سنجی «بیو» می گوید:« آمریکایی ها در نظر سنجی اخیر بیان داشتند که آنچه در عراق پیش می آید را دوست ندارند و در این زمینه اوباما را سرزنش می کنند در حالیکه می دانند او توانایی بهتر شدن اوضاع را ندارد.»

بر اساس این نظر سنجی 42% از آمریکایی ها ، کشورشان را مسئول اوضاع عراق می دانند در حالیکه 50%، برخلاف این نظر ، هیچ مسئولیتی برای آمریکایی در قبال عراق نمی بینند.