فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سازمان ملل خواستار توسل به زور علیه داعش شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیکولای مالیدنو، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس هیات نمایندگی این سازمان در عراق، از جامعه بین المللی خواست تا با توسل به زور علیه داعش در سوریه و عراق اقدام کند.

  این در حالی است که مطبوعات آمریکایی از ارسال تجهیزات نظامی از سوی ایران به عراق خبر داده اند. بر اساس این گزارش ها ایران چندین هواپیمای بدون سرنشین به عراق ارسال کرده است.

  نیکولای مالیدنو، در یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن اشاره به افزایش شمار قربانیان غیر نظامی در عراق گفت:" نخستین شرط برای برون رفت از بحران عراق، دستیابی به توافق فراگیر سیاسی میان همه اطراف است".

  او افزود:"از پنجم ماه ژوئن، تاکنون طی درگیری های استان انبار حداقل 900 غیر نظامی کشته و بیش از 650 نفر دیگر نیز زخمی شدند".

  این در حالی است که شمار قربانیان در سراسرعراق طی این مدت از مرز 1300 کشته و 1250 تن زخمی گذشته است.

  نماینده رسمی سازمان ملل در عراق ضمن اشاره به بمباران مناطق تحت کنترل شبه نظامیان عراقی گفت:" مقر شبه نظامیان در مرز عراق و سوریه توسط جنگندهای غیر عراقی بمباران شده است ".

  روز گذشته برخی رسانه ها از بمباران شهر مرزی قائم بوسیله جنگنده های سوری خبر دادند.

  در همین حال روزنامه "نیویورک تایمز" به نقل از مسئولان بلند پایه آمریکایی نوشت، ایران به صورت مخفیانه هواپیمای بدون سرنشین و دیگر تجهیزات نظامی برای حمایت از نیروهای مالکی به عراق ارسال کرده است.

  این روزنامه همچنین در گزارش خود آورده است که علاوه بر تجهیزات نظامی تعدادی از نیروهای سپاه قدس برای آموزش گروه های مسلح شیعه عراقی به بغداد اعزام شده اند.

  به گزارش این روزنامه قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس طی چند روز گذشته دوبار از عراق دیدن کرده است.

  وزارت خارجه ایران روز سه شنبه طی بیانیه ای خبر حضور قاسم سلیمانی در عراق را تکدیب کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران