.
.
.

فرمانده مامور آزاد سازی موصل ، به کردستان عراق گریخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرلشکر محمد القریشی معروف به ابو الوید فرمانده لشکر الذیب عراق که از سوی نوری المالکی برای آزاد سازی شهر موصل تعیین شده بود ، پس از فرار از مناطق درگیری در تلعفر ، به کردستان عراق پناه برد.

به گزارش العربیه شهر تلعفر پس از چند روز درگیری روز گذشته به دست جنگجویان مسلح افتاد . اغلب ساکنان این شهر را ترکمن ها تشکیل می دهند. ساکنان این شهر به شهر سنجار که در مجاورت تلعفر قرار دارد ، پناه برده اند.

سرلشکر ابو الولید پیش از پناه بردن به کردستان در یک فیلم ویدیویی ظاهر شد و از آغاز عملیات آزاد سازی شهر موصل خبر داده بود .

پیش از این، خبر اسارت ابو الولید به دست گروه داعش گزارش شده بود، اما منابع آگاه در گفت و گو با العربیه این گزارش را تکذیب کردند.

دولت عراق برای جلوگیری از پیشرفت افراد مسلح به سمت شهر استراتژیک حدیثه ، نیروهای نظامی بیشتری ارسال کرده است. بزرگترین سد عراق پس از سد موصل در شهر حدیثه قرار دارد.

افراد مسلح که اکثر آنها را گروه (داعش) تشکیل می دهند ، همچنین گذرگاههای الولید ، القائم ، حصیبه ، و ربیعه میان سوریه و عراق را در اختیار گرفته اند.

در همین حال گزارش های مختلفی درباره کنترل گذرگاه طریبیل میان اردن و عراق نیز منتشر شده است. در حالی که افراد مسلح در اختیار گرفتن این گذرگاه را اعلام کرده اند، بغداد این خبر را تکذیب کرده است.