.
.
.

داعش شهری دیگر در غرب عراق را تصرف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های امنیتی عراق روز یکشنبه 22-6-2014 اعلام کردند که شهر رطبه واقع در غرب رمادی مرکز استان الانبار، به دست شبه نظامیان افتاده است.

شبه نظامیان تندروی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) موفق شده‌اند بخش‌های بیشتری از استان انبار، بزرگترین استان سنی نشین عراق را تصرف کنند.

این چهارمین شهری است که در دو روز گذشته در استان انبار از دست نیروهای دولتی خارج و به کنترل داعش و نیروهای عشایر می افتد.

انبار در غرب عراق و در همسایگی اردن، سوریه و پادشاهی سعودی قرار دارد و شهر رطبه، که امروز به کنترل مخالفان مسلح مالکی در آمد، در مسیر جاده ‌ای قرار دارد که بغداد را به کشورهای سوریه و اردن متصل می ‌کند.

سرلشکر قاسم عطا سخنگوی ارتش عراق امروز 22-6-2014 اعلام کرد که عقب نشینی نیروهای ما از استان الانبار یک عقب نشینی تاکتیکی و به منظور بسیج نیروهایمان است.

سرلشگر عطا در کنفرانس خبری امروز خود در بغداد تاکید کرد: "این عقب نشینی تاکتیکی و به منظور انسجام و هماهنگی بین نیروها برای گشودن جبهه های وسیعتری انجام گرفت".

روز شنبه 21 ژوئن نیز گذرگاه مرزی قائم، در غرب عراق و مرز سوریه، به همراه شهرهای راوه و عانه به دست نیروهای مشترک عشایر و داعش افتاد.