.
.
.

ظهور مجدد برادر بشار اسد بعد از 4 سال بی خبری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ماهر اسد برادر رئیس جمهوری سوریه که داستان های فراوانی در باره ناپدید شدنش بر سر زبانها بود، اکنون پس از حدود 4 سال مجددا در صحنه ظاهر شد.

با آغاز اولین روزهای اعتراضات در سوریه ماهر اسد نقش عمده ای در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز داشت. در مورد ناپدید شدن وی خبرهای مختلفی منتشر شده بود. برخی منابع مخالفان از کشته شدن وی در بمب گذاری ساختمان امنیت ملی در دمشق خبر داده بودند.

برخی گزارش ها نیز از قطع شدن دو پایش بر اثر انفجاری که در مسیر کاروان نظامی حامل وی در یکی از درگیری های اطراف دمشق خبر می داد. برخی گفته بودند که او در انفجاری که وزیر دفاع در آن کشته شد به شدت زخمی شده و در روسیه بستری است.

اما روز گذشته عکسی از ماهر اسد در حالی که در کنار جورج وسوف خواننده مشهور لبنانی ایستاده بر شبکه تویتر منتشر شد.

ماهر سومین فرزند پسر خانواده حافظ اسد است. وی با کسب درجه سرتیپی در ارتش سوریه، به عنوان شخص دوم با نفوذ در ساختار رژیم کنونی، مشاور مورد اعتماد برادرش بشار اسد، نقش محوری را در سرکوب انقلاب مسالمت آمیز و کشتار و شکنجه مخالفان در آغاز اعتراضات برعهده داشت . مخالفان می گویند اغلب مردم سوریه او را خودخواه، جنایتکار، ظالم، قسی القلب و انسانی بی رحم می شناسند.

او تقریبا نزدیک به چهار سال از انظار عمومی و رسانه ها مخفی شده بود تا اینکه دو روز پیش عکس وی به همراه جورج وسوف خواننده معروف لبنانی، بر سایت توییتر متعلق به یکی از فعالان رسانه ای لبنان به نام نيشان ديرهاروتيونيان منتشر شد.


این فعال رسانه ای در سایت توییتر خود نوشت: "این عکس 4 روز پیش از جورج وسوف خواننده معروف لبنانی و سرتیپ ماهر اسد که 4 سال از رسانه ها مخفی شده بود گرفته شد".

گفتنی است که جورج وسوف خواننده لبنانی پس از سه سال بیماری هفته گذشته در یک برنامه تلویزیونی ظاهر شد. این خواننده که لبنانی سوری تبار است در میان خواننده گان لبنانی و سوری به حمایتش از رژیم سوریه معروف است.