.
.
.

نیروی هوایی اسد برای اولین بار مواضع «داعش» را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروی هوایی رژیم بشار اسد برای نخستین بار مواضع گروه تروریستی «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش) در مرز سوریه و عراق را به شدت بمباران کرد.

دیده بان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه ۱۶ ژوئن ۲۰۱۴ در بیانیه خود اعلام کرد که جنگنده های اسد از روز شنبه مواضع داعش را در شهرهای الرقه و الحسکه در شمال و شمال شرق این کشور بمباران کردند.

رامی عبدالرحمان رئيس دیده بان حقوق بشر سوریه در این زمینه اظهار داشت :« این برای اولین بار است که نیروهای اسد ، مواضع داعش را بمباران می کنند.»

دیده بان حقوق بشر درباره دلیل این بمباران گفته :« داعش طی چند روز گذشته توانست اسلحه های سنگینی از جمله تانک که از ارتش عراق به غنیمت گرفته بود ، وارد سوریه کند.»

جنگنده های اسد ساختمان استانداری در شهر الرقه را که به عنوان مقر اصلی داعش به شمار می رود و نیز دادگاه و کاخ میهمانان در این شهر را بمباران کرد.

بر اساس این گزارش هنوز گزارشی درباره خسارت های جانی این حملات منتشر نشده است.


فعالان سوری تصاویری از چاههای عمیقی که در نتیجه بمباران جنگنده های اسد در شهر الرقه ایجاد شده است را بر روی صفحات اینترنتی قرار داده اند.

رامی عبدالرحمان افزود که نیروی هوایی رژیم سوریه بمباران مواضع داعش در دو منطقه الرقه و الحسکه جنوبی را پس از هماهنگی با دولت المالکی در عراق انجام داده است.

گروه داعش که در تلاش است دولت خود را از الرقه تا مرز سوریه و عراق بوجود آورد در بهار سال ۲۰۱۳ در صحنه سیاسی سوریه ظهور کرد.