تصویری که حضور فرمانده سپاه قدس را در عراق به اثبات می‌رساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سایت «فرهنگ نیوز»‌ نزدیک به سپاه پاسداران ایران، تصویری از ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را به همراه قاسم الاعرجی از نمایندگان شیعه پارلمان عراق منتشر کرده است. شایان ذکر است که سلیمانی هم اکنون در عراق حضور دارد.

سایت «فرهنگ نیوز» نوشته است: «گروه داعش شکستش در درگیری‌های جاری در الانبار و سامرا با نیروهای مالکی را به وجود قاسم سلیمانی در عراق و مدیریت عملیات نظامی توسط او که نیروهای مالکی آن را در دو منطقه سامرا و الانبار اجرا می‌کنند، منتسب می‌کند.»

این سایت ایرانی هیچ جزئیات دیگری درباره تصویر قاسم سلیمانی یا درباره درگیری‌های جاری در مناطق سنی نشین عراق در مقابله با «داعش» و در دفاع از مزارهای امامان عسکری در سامراء، منتشر نکرده است.

اطلاعات موثق از عراق حاکی از آن است که قاسم سلیمانی فرمانده لشکری است که ده‌ها گردان از گروه‌های شبه نظامی را تشکیل داده تا در کنار ارتش عراق و ارتش سوریه برای محافظت از پروژه هلال شیعی می‌جنگند؛ هلالی که از ایران آغاز می‌شود و با عبور از عراق و سوریه، به مرزهای دریای مدیترانه می‌رسد.

از مهمترین گروه‌های شبه نظامی که از شاخه‌های سپاه قدس در منطقه به شمار می‌آیند، «گردان ذوالفقار، ابو الفضل العباس، عصائب اهل حق، حزب الله عراق، جیش المهدی، جیش المختار، گردان‌های روز موعود، ارتش امام مهدی عراقی، گردان عمار بن یاسر عراقی و گردان المحمد عراقی» هستند. شایان ذکر است که نیروهای همه این گردان‌ها در ایران یا عراق زیر نظر مستقیم فرماندهی سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران، آموزش دیده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید