.
.
.

ادامه درگیری های شدید میان ارتش عراق و داعش در انبار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارشگر تلویزیون العربیه، در عراق روز یکشنبه 8-6-2014 از ادامه درگیری شدید میان نیروهای ارتش این کشور، با افراد مسلح داعش در محوطه و داخل دانشگاه انبار خبر داده است.

طبق این گزارش نیروهای عراقی از بامداد روز یکشنبه پس از اینکه توانستند اغلب دانشجویان را از داخل دانشگاه به خارج منتقل کنند، برای کنترل دقیق رفت و آمد افراد به دانشگاه یک کمربند امنیتی در اطراف آن ایجاد کردند.

گزارش های ضد و نقیضی در مورد وجود شرایطی استثنایی هنگام حمله داعش به دانشگاه وجود داشته که این شرایط به افراد مسلح داعش فرصت داد تا با کشتن شماری از نیروهای انتظامی، وارد ساختمان دانشگاه شده ودانشجویان را به گروگان بگیرند.

منابع امنیتی عراق از آمادگی کامل ارتش، پلیس و دیگر نیروهای نظامی عراق برای هجوم به داخل دانشکاه و پاکسازی آن از وجود عناصر داعش خبر دادند.

این منابع اعلام کردند که نیروهای انتظامی به کمک ارتش عراق توانسته اند 300 دانشجو از 900 دانشجو را به دانشکده آموزش و پرورش که با محل درگیری ارتش و "تروریست‌های" داعش فاصله دارد، منتقل کنند، اما هنوز شماری از اساتید دانشگاه در منازل خود که در نزدیکی دانشگاه قرار دارد، محاصره شده‌اند.

افراد مسلح داعش روز گذشته پل ارتباطی میان دانشگاه انبار و شهر رمادی را منفجر کردند.

طی هفته های گذشته عراق شاهد خشونت بار ترین درگیری ها و انفجارها طی سال گذشته بود، به طوری که تنها در 3 روز سه انفجار بزرگ در سامراء، موصل والانبار به وقوع پیوست و به کشته شدن بیش از 100 نفر منجر گردید.

به گفته منابع دولتی عراق براثر درگیری ها بیش از یک ملیون عراقی از مناطق استان الانبار و دیگر مناطق غرب و شمال عراق آواره شدند.