.
.
.

ملک عبدالله : کسی که از مصر حمایت نکند در میان ما جایی ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک عبدالله پادشاه سعودی شامگاه سه شنبه 3-6-2014 در پیام تبریک خود به عبدالفتاح السیسی به مناسبت پیروزیش در انتخابات ریاست جمهوری مصر گفت:" کسی که از مصر حمایت نکند در میان ما جایی ندارد".

خادم حرمین شریفین در پیام تبریک خود پیروزی سیسی را نقطه عطفی در تاریخ مصر توصیف کرد .

به گزارش خبرگزاری سعودی، پادشاه سعودی ضمن تاکید مجدد بر حمایت های همه جانبه کشورش از مصر در باره پیروزی سیسی گفت: "برای مصر این کشور مسلمان و مرکز ثقل ملت عرب این یک روز تاریخی و آغازی جدید است ".

وی خطاب به سیسی افزود: "این پیروزی را به شما تبریک می گویم. امید است که با بردباری، تلاش و شکیبایی بتوانید خواسته های مردم مصر را برآورده سازید".

پادشاه سعودی همچنین اظهار داشت :"مصر با چالش های زیادی در آینده روبروست و مردم آن به اتحاد و انسجام بیشتر نیاز دارند.

خادم حرمین شریفین افزود: "آینده مصر نیازمند قبول مسئولیت از سوی همه مصری ها است".

ملک عبد الله در پایان ابراز امیدواری کرد که ملت مصر به یاری خدا و با صبر و شکیبایی و حمایت از رئیس جمهور منتخب خود، بر همه مشکلات پیش روی فایق آید.

وی افزود :"امید وار است که السیسی همه نظرات و دیدگاه های مختلف مردم مصر را در نظر بگیرد ودریچه گفت و گو را با تمام کسانی که دست شان به خون مردم مصر آلوده نیست، باز کند".

ملک عبدالله همچنین از همه کشورهای منطقه خواست که با تشکیل کنفرانسی، نحوه کمک های اقتصادی مصر را بررسی کنند.

وی خطاب به کشورهای دوست گفت: "از همه شما خواهش می کنم به کنفرانس حمایت اقتصادی مصر بپیوندید تا این کشور بتواند بر مسائل بزرگ اقتصادی خود فایق آید".

ملک عبدالله هشدار داد کشورهایی که در این کنفرانس شرکت نکنند در آینده جایی در بین ما نخواهند داشت.

وی ضمن تاکید بر عدم دخالت سعودی و دیگر کشورهای خارجی در امور داخلی مصر، تاکید کرد: "من از تمام دوستان و برادران می خواهم که از دخالت در امور داخلی مصر بپرهیزند ".

ملک عبدالله تاکید کرد که تهدید امنیت مصر به مثابه تهدید امنیت مسلمانان و کشورهای عربی و کشور سعودی است.