.
.
.

رهبر ایران: در نسخه حکومتی آیت الله خمینی "خانه های خالی" وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت الله خامنه ای، رهبر ایران، روز چهارشنبه 4-6-2014 در سخنرانی به مناسبت 25 امین سال درگذشت آیت الله خمینی، گفت که در نسخه "سیاسی- مدنی" بجا مانده از رهبر پیشین انقلاب ایران "خانه های خالی" وجود دارد.

آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی و مبتکر نظام حکومتی "ولایت مطلقه فقیه" است. در این نظام حکومتی تمامی امور سیاسی، نظامی و اداری کشور در دست یک روحانی با اختیارات "مطلقه" قرار دارد.

آیت الله خامنه ای، بدون هیچگونه اشاره ای به نظام "ولایت فقیه" در سخنرانی روز چهارشنبه خود، از نظام جمهوری اسلامی با عنوان "نسخه سیاسی- مدنی" بجا مانده از آیت الله خمینی یاد کرد و گفت که در این نسخه جاهای خالی وجود دارد.

او گفت: " در جدول امام، بطور طبیعی خانه های خالی وجود دارد که پر کردن آنها و ادامه آن راه کاملا ممکن است، اما بشرط همت و آگاهی ملی و مراعات عناصر این راه."

رهبر ایران در ادامه گفت که تحقق اهداف تعیین شده از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی با "موانع و چالشهایی" روبروست که در صورت برطرف نشدن آنها می تواند ادامه راه "دشوار یا غیرممکن" شود.

رهبر ایران به ماهیت "خانه های خالی" در نظام جمهوری اسلامی اشاره ای نکرد، اما حاکم شدن روحیه یاس و ناامیدی در میان مردم و مسولان را خطر جدی برای این نظام دانست.

خامنه ای گفت: "از دست دادن انسجام ملی، دچار شدن به تنبلی و بی روحیگی، کم کاری، حاکم شدن یأس و ناامیدی و نیز تصور غلط «ما نمی توانیم» و «ما نتوانستیم»، از ابعاد چالش درونی نظام اسلامی است."

ایران حرف اول را در منطقه می زند

آیت الله خامنه ای در ادامه سخنرانی خود گفت: " جمهوری اسلامی در سیاست های منطقه ای حرف اول را می زند، در مقابل رژیم غاصب و مورد حمایت زورگویان عالم یک تنه می ایستد، با ظالم نمی سازد و از مظلوم دفاع می کند".

خامنه ای همچنین ایران اسلامی را یک کشور بسیار پیشرفته توصیف کرد و گفت: در عرصه های مختلف، جمهوری اسلامی قابلیت های خود را نشان داد. ماهواره به فضا می فرستد، موجود زنده به فضا می فرستد و برمیگرداند، انرژی هسته ای تولید می کند. خدمات علمی و فنی به کشورهای مختلف صادر می‌کند و یک کشور 75 میلیونی را اداره می کند.

رهبر ایران در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: "التزام به شریعت اسلامی، روح و حقیقت نظام اسلامی است. این را توجه داشته باشند، شریعت اسلامی اگر اجرا شود در جامعه به طور کامل، هم آزادیهای عمومی و مدنی را تامین می کند".

وی با اشاره به تعریف واژه فتنه اظهار داشت: "در مقابل قدرت مشروع نباید کسی سینه سپر کند و قهر کند اگر چنین کرد اسم او فتنه است".