نیمی از مردم یمن از کمبود غذا رنج می برند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان برنامه جهاني غذا وابسته به سازمان ملل روز شنبه ٣١ مه ٢٠١٤ در گزارشی اعلام کرد که در حدود نیمی از مردم یمن از گرسنگی رنج می برند . این سازمان تصمیم گرفته است کمک های خود را به یمن افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز برنامه جهانی غذا گفته که بیش از ۱۰ میلیون نفر از جمعیت ۲۵ میلیونی یمن از کمبود شدید غذا رنج می برند و مستحق دریافت کمک هستند.

الیزابت بایرز سخنگوی برنامه جهانی غذا به خبرنگاران گفته است که قربانی اصلی کمبود غذایی در یمن ، کودکان زیر پنج سال این کشور هستند. به گفته وی :« بیش از دو میلیون نفر از کودکان زیر پنج سال در یمن از کمبود غذا رنج می برند.

مردم این کشور در سال ۲۰۱۲ با انقلاب علیه علی عبدالله صالح به حکومت ۳۳ ساله وی در یمن پایان دادند.

بر اساس این گزارش کشور یمن از فقر گسترده، بی ثباتی سیاسی ، مهاجرت شمار زیادی از مردم ، پناهندگان کشورهای دیگر ، و نیز درگیری های داخلی و ناامنی رنج می برد .


سخنگوی برنامه جهانی غذا اظهار داشت که یمن از افزایش جهانی غذا رنج می برد چرا که این کشور ۹۰٪ مواد غذایی اصلی از جمله گندم و شکر را از خارج وارد می کند.

به گفته الیزابت بایرز سازمان برنامه جهانی غذا عملیات ویژه نجات را به مدت دو سال در یمن آغاز خواهد کرد و در این مدت کمک های این سازمان امنیت غذایی شش ملیون نفر را تامین خواهد کرد.

این سازمان همچنین غذای۲۰۰ هزار دانش آموز دختر یمنی را تامین خواهد کرد . و در ایجاد فرصت های شغلی در روستاها و بهبود کشاورزی و تامین آب کمک خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید