افزودن یک روز دیگر به رای گیری انتخابات ریاست جمهوری مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رویترز از مصر گزارش داد که مقامات این کشور با عجله یک روز دیگر به رای گیری انتخابات ریاست جمهوری این کشور اضافه کردند تا رای دهندگان را ترغیب به رای دادن کنند.

مقامات انتخاباتی مصر روز سه شنبه 27 مه 2014 گفتند که بعد از دو روز رای گیری 37 درصد رای دهندگان آرا خود را به صندوقها ریخته اند. پائین بودن شمار رای دهندگان می تواند به وجه عبدالفتاح السیسی، رئیس سابق ستاد ارتش و کاندید اصلی این انتخابات، صدمه بزند.

به گزارش رویترز، "پائین بودن شمار رای دهندگان می تواند به مشروعیت داخلی و خارجی رئیس جمهور پرجمعیت ترین کشور عرب لطمه بزند."

مصریان در سایتهای اجتماعی، عکسهای محلهای رای گیری را به اشتراک گذاشته اند، که خالی از جمعیت هستند، و روزنامه مصری "مصر الیوم" هم نوشت: "دولت در جستجوی رای است."

به گزارش العربیه.نت ستاد انتخاباتی السیسی در باره اضافه کردن یک روز دیگر به رای گیری ابراز بی اطلاعی کرد و به نقل از السیسی اعلام نمود که او با این کار مخالف است. ستاد انتخاباتی حمدین صباحی، رقیب سیسی نیز به این کار اعتراض کرده است.

تصمیم به اضافه کردن یک روز به انتخابات در صورتیکه نتواند تعداد بیشتر از رای دهندگان مصری را به پای صندوقهای رای بکشد می تواند یک خطای استراتژیک به حساب بیاید. تحلیل گران معتقدند که این تصمیم تلاشی در جلب آراء بیشتر برای سیسی در آخرین لحظه بوده است.

سیسی در ماه ژوئیه گذشته محمد مرسی، رئیس جمهور عضو اخوان المسلمین مصر را بعد از یک قیام مردمی از کار برکنار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم