سیسی: در صورت انتخاب شدن اولین سفرم به پادشاهی سعودی خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتشبد عبدالفتاح السیسی فرمانده و وزیر دفاع سابق و مهمترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر در بیان سیاست های خود گفت در صورت انتخاب شدن، اولین سفرش به عنوان رئیس جمهوری مصر، به پادشاهی سعودی خواهد بود.

سیسی افزود: "در صورت پدید آمدن هرگونه خطری علیه امنیت کشورهای خلیجی، مصر در کنار آنها خواهد ایستاد".

عبدالفتاح سیسی در مصاحبه با الشرق الاوسط مهمترین روزنامه جهان عرب گفت : "اگر در انتخابات ریاست جمهوری مصر که قرار است روزهای 26 و 27 ماه جاری برگزار گردد، برنده شود اولین اقدام وی سفر به پادشاهی سعودی؛ دیدار با خادم حرمین الشریفین خواهد بود تا از حمایت های بی دریغ پادشاه سعودی از دولت و مردم مصر در شرایط بسیار حساس سپاسگزاری کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر با بیان روابط بسیار نزدیک و مهم کشورش با دول خلیجی گفت: "امنیت خلیج امنیت مصر است، به هیچ کس اجازه نخواهیم داد خللی در امنیت آنها ایجاد کند".

فرمانده سابق ارتش مصر افزود: "مصر با کشورهای خلیجی فاصله ای ندارد به همین دلیل در صورت بروز هرگونه خطری و تقاضای کمک توسط آنها، ما بدون فوت وقت بلافاصله به آنجا خواهیم رسید".

لازم به یادآوری است که اعتقاد عمومی بر این است که سیسی با اکثریت بالایی برنده انتخابات ریاست جمهوری مصر شود. او حکومت محمد مرسی، اولین رئیس جمهوری منتخب را برکنار و حکومت موقتی تشکیل داد و حال خود او کاندیدای پست ریاست جمهوری است.

سیسی در بیان عزم خود در مبارزه با تروریسم گفت: "مردم مصر برای حفظ امنیت خود در مقابل هر خطری خواهند ایستاد. برای اثبات این مهم لازم است به مبارزات ما با عملیات تروریستی که در صحرای سینا شروع شد، نگاه کنید".

او افزود: "به تروریسم اجازه نخواهیم داد که به جامعه ما دست اندازی کند و برای این مهم برنامه منظمی لازم است".

عبدالفتاح سیسی گفت که او تلاش خواهد کرد تا گفتارهای مذهبی را که خلاف اسلام عمل می کنند، تبدیل کرده و با همکاری جامعه عرب و با حکمت عملی مشترک با آنها مقابله کند.

در پاسخ به سئوالی در رابطه با اخوان المسلمین، سیسی گفت : "مردم مصر دیگر اعتمادی به اخوان ندارند. حال وقت آن رسیده است که اسلام معتدل الازهر را توسعه و نسل جدید را بر همان تفکر تربیت کنیم تا بنیادگرایی از بین برود".

سیسی در پاسخ به سئوالی در رابطه با لیبی گفت: "طی دو سال گذشته این کشور شمال آفریقایی مرکز تروریسم و گروه های مسلح در آمده است حال ضروری است که این کشور را از دست تروریست ها و هرج و مرج با برنامه درستی خارج ساخته و به مردم آن کشور کمک شود تا حکومت دلخواه خود را انتخاب کنند".

سیسی در باره سوریه در این مصاحبه گفت: "سوریه یک کشور است و نباید تجزیه شود. چون در صورت تجزیه مسائلی جدید و پیچیدگی های غیر قابل پیشبینی بوجود خواهد آمد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید