رهبر دروزی های لبنان احضار خود توسط دادگاهی سوری را به تمسخر گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولید جنبلاط رهبر دروزی های لبنان، حکم احضار خود و یک روزنامه نگار لبنانی را روز جمعه که توسط دادگاهی در سوریه صادر شده بود، به مسخره گرفت.

یک مقام قضایی لبنان به خبرگزاری فرانس پرس گفت: "یک دادگاه سوری حکم احضاریه ای را علیه "ولید جنبلاط" رهبر حزب مترقی سوسیالیت لبنان و "فارس خاشان" یکی از روزنامه نگاران این کشور صادر کرده است".

این دو شخصیت معروف لبنانی از منتقدان سر سخت رژیم اسد به شمار می روند.

جنبلاط در بیانیه ای که روز جمعه صادر کرد گفت، وی بر اساس روند معمول، منتظر دریافت لیست هزینه های این محکمه است که می بایست توسط دولت سوریه برای وی فرستاده شود.

وی در بیانیه خود افزود: " من با افزودن این احضاریه به دیگر شکایات و قضایا، لیستی تهیه کرده ام که آن را بطور رایگان در اختیار دوستان قرار خواهم داد".

منبع قضایی لبنانی به خبرگزاری فرانسه گفت که این احضاریه از سوی دادگاه جنایی سوریه صادر شده که در آن این دو نفر برای بازجویی در جلسه تحقیقی که در اول ژوئن برگزار خواهد شد، احضار شده اند.

به گفته این منبع، این دو تن به اقدام در جهت تضعیف کشور سوریه متهم شده اند.

جنبلاط روز جمعه در بیانیه خود تاکید کرد که وی هرگز سعی در تضعیف اقتدار کشور سوریه نکرده بلکه خواهان یافتن راه حلی سیاسی برای بحران جاری در کشور همسایه لبنان، سوریه است.

اما وی تاکید کرد که "رژیم اسد مرتکب قتل ها و جنایت های بیشماری از جمله بی خانمانی میلیون ها شهروند سوری در داخل و خارج این کشور شده است".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید