دو کشته در ناآرامی‌های استانبول

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین عونی موتلو حاکم استانبول جمعه ۲۳ می ‌اعلام کرد دومین نفر از آسیب دیدگان نا‌آرامی‌های شامگاه پنجشنبه این شهر، در اثر شدت جراحات، جان خود را از دست داد.

روز پنجشنبه گذشته یک عابر پیاده در اثر اصابت گلوله، کشته شده بود.

حسین عونی موتلو جمعه به خبرنگاران گفت: «دو تن از شهروندان شامگاه گذشته مورد اصابت ترکش‌های ناشی از انفجار یک نارنجک بودند که با کمال تاسف، یکی از آن‌ها امروز جان خود را از دست داد.»

موتلو افزود، نیروهای امنیتی در تلاش هستند تا هویت فرد متوفی را شناسایی کنند.

هشت نفر در نتیجه درگیری شامگاه پنجشنبه میان نیروهای امنیتی و معترضان زخمی شده‌اند.

از سوی پلیس استانبول جمعه اعلام کرد که دو تن از معترضان و هفت تن از نیروهای پلیس در نتیجه درگیری‌های شامگاه پنجشنبه که پس از شلیک به سوی یکی از عابران پیاده آغاز شد، زخمی شده‌اند.

در جزئیات خبر، فرد کشته شده اوجور کرت نام دارد و ۳۰ سال سن دارد، او در حالی که در مراسم تشییع جنازه یکی از نزدیکان خود حاضر شده بود، مورد اصابت گلوله شلیک شده در درگیری میان نیروهای پلیس و معترضانی که به سمت آن‌ها کوکتل مولوتوف و سنگ پرتاب می‌کردند، قرار گرفت.

نا‌آرامی‌های پنجشنبه پس از آن آغاز شد که مجموعه‌ای ۱۰ تا ۱۵ نفره اقدام به سر دادن شعار درباره جان سپردن جوانی که در درگیری‌های سابق با نیروهای پلیس زخمی شده بود کردند.

آنها همچنین شعار هایی در رابطه با حادثه هفته گذشته معدن شهر سرما که در آن دستکم ۳۰۱ تن از معدنچیان کشته شده‌اند سر می دادند.

بر اساس این گزارش ها کرت نیمه شب در بیمارستان جان سپرد؛ حادثه‌ای که خشم را به خیابان‌ها بازگرداند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید