دستگیری یک "فارسی زبان" پیش از بمبگذاری حسینیه شیعیان در سلیمانیه عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی اقلیم کردستان عراق، شخصی را که قصد داشت در حسینیه شیعیان شهر سلیمانه، بمبی حاوی ۱۰ کیلوگرم تی ان تی را جا سازی کند، دستگیر کردند.

به گزارش منابع محلی، این شخص ظهر جمعه ۲۳ میو در حالی که نمازگزاران در حال ورود به حسینیه بودند، بمب را در که کوله پشتی همراه خود قرار داده بود قصد داشت وارد مسجد کند.

در اینجا یکی از نیروهای امنیتی مامور از حفاظت از حسینیه، به این مرد جوان مشکوک می‌شود و از او می‌خواهد کوله پشتی خود را باز کند.

این شخص که به زبان فارسی سخن می‌گفت، در برابر باز کردن در کوله پشتی مقاومت می‌کند و می‌گوید که لباس و وسایل شخصی خود را به همراه دارد. اما با اصرار، نیروهای امنیتی این کوله پشتی را باز کرده و در آن بمبی حاوی ۱۰ کیلوگرم تی ان تی می‌یابند.

پس از آن این شخص دستگیر می‌شود. هنوز انگیزه از این کار یا ارتباط احتمالی شخص مهاجم مشخص نشده و تحقیقات با او، ادامه دارد.

یک مقام امنیتی شهر سلیمانیه که خواسته هویتش فاش نشود، به سایت محلی خندان گفته است که کشف بمب حدود ساعت ۱۲ و نیم ظهر به وقت محلی صورت گرفته است.

منابع امنیتی می‌گویند که شخص مهاجم، عراقی نیست.

Advertisement

همچنین سروان آسو عمر مسئول روابط عمومی پلیس استان سلیمانیه به سایت خندان گفته است پلیس مسئول حفاطت از مسجد سریع توانسته آن شخص را شناسایی کرده و با هماهنگی افراد حاضر در محل، او را دستگیر کند.

این مقام امنیتی خاطرنشان کرد که همه این ماجرا توسط دوربین مداربسته موجود در محل، ضبط شده است.

حسینیه شهر سلیمانیه، بیش از دو دهه پیش توسط جلال طالبانی رئیس جمهوری کنونی عراق به عنوان محلی برای برگزاری مراسم مذهبی شیعیان ساخته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید