پادشاه سعودی برنامه آموزشی 21 میلیارد دلاری را تصویب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سعودی طرح آموزشی 21 میلیارد دلاری، برای بالا بردن سطح آموزش عمومی در این کشور را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی، ملک عبدالله، پروژه 5 ساله برای توسعه و بالا بردن آموزش عمومی در این کشور، به ارزش 21 میلیارد و 33 میلیون دلار برابر با 80 میلیارد ریال سعودی، امضاء کرد. مدت اجرای این طرح 5 سال تعیین شده است.

این برنامه به فرمان و با نظارت شخصی ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سعودی برای بالا بردن سطح آموزش عمومی این کشور تهیه و برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش این کشور سپرده شده است.

به گزارش خبرگزاری سعودی، ارزش این پروژه 80 میلیارد ریال سعودی، علاوه بر مخارج جاری سالیانه وزارت آموزش و پرورش است. ملک عبدالله تشکیل یک کمیته وزارتی برای نظارت بر اجرای این پروژه را نیز تصویب کرد.

سایت وزارت آموزش و پرورش سعودی، به نقل از شاهزاده خالد بن فیصل وزیر آموزش پرورش، نوشت: " براساس این طرح 1500 کودکستان در سراسر کشور ساخته خواهد شد، 25000 معلم تربیت می شوند، و علاوه بر اینها موسسات آموزشی زیادی ایجاد و مدارس به اینترنت پر سرعت مجهز خواهند شد".

شاهزاده خالد از ملک عبدالله تشکر کرد و گفت : "این توجه و حمایت سخاوتمندانه پادشاه فرصتی تاریخی برای بخش آموزشی این کشور خواهد بود که نسل های آینده از نتایج آن بهره مند می شوند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید