ویدیوی کشته شدن 2 نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه «جنبش جهانی حمایت از کودکان-شاخه فلسطین» سه شنبه ۲۰ می‌ فیلمی ویدیویی منتشر کرد که کشته شدن دو نوجوان فلسطینی را به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی نشان می‌دهد.

این دو نو جوان روز ۱۵ می ‌در درگیری با نیروهای اسرائیلی در نزدیکی زندان «عوفر» در غرب شهر رام الله کرانه باختری رود اردن، کشته شده‌اند.

رفعت قسیس مدیر کل گروه گفته است که این گروه حدود ۶ ساعت فیلم ویدویی از درگیری‌های آن روز را در اختیار دارد و که در آن‌ها، نحوه کشته شدن ندیم نواره (۱۷ ساله) و محمد ابو ظاهر (۱۶ ساله) به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی، ثبت شده است.

برخی سایت‌های اسرائیلی به نقل از سخنگوی ارتش اسرائیل تقل کرده بودند که در فیلم‌های منتشر شده توسط گروه «جنبش جهانی حمایت از کودکان-شاخه فلسطین» اعمال خشونت آمیز دیده نمی‌شود.

قسیس در بیانیه‌ای به این ادعا پاسخ گفت و نوشت که این تصاویر نشان می‌دهد، لحظه شلیک گلوله به سمت دو نوجوان، درگیری وجود نداشت و این دو نو جوان، خطری برای جان سربازان اسرائیلی تشکیل نمی‌دادند، از همین رو هیچ توجیهی برای کشتن آن‌ها وجود نداشت.

به نوشته خبرگزاری فلسطینی وفا، قسیس از مقام‌های اسرائیلی خواسته است فورا تحقیقی بی‌طرف در خصوص کشته شدن دو نوجوان فلسطینی آغاز کنند.

بر پایه فیلم منتشره، دو نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی ر کشته شده اند. در این روز تظاهراتی به مناسبت روز نکبت فلسطینی و در همبستگی با اسرای فلسطینی اعتصاب کننده، برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید